Strona główna Na sygnale Wypadki Wypadek na ul. Moniuszki. 6 samochodów rozbitych

Wypadek na ul. Moniuszki. 6 samochodów rozbitych

36

Kobieta kierująca Mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Mercedesem, który wjechał w zaparkowane na chodniku auta.

Do wypadku doszło około godz. 21.00. Kobieta kierująca Mazdą wyjeżdżała z uliczki osiedlowej przy sklepie Społem w ul. Moniuszki. Wymusiła pierwszeństwo na kierowcy Mercedesa jadącego od ul. Wiejskiej. Po zderzeniu auto z impetem wjechało w zaparkowane na chodniku auta. Łącznie w zdarzeniu uszkodzonych zostało 6 pojazdów.

41-letnia kobieta kierująca Mazdą została zabrana do szpitala. Droga przez około godzinę była zablokowana.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że szybciej nie jechał. Może udałoby się łącznie rozbić dziesięć pojazdów

Szkoda, że Mazda więcej nie wymusi PIERSZENSTWA 😉

Teraz taka moda że sprawca oskarża poszkodowanego o przekroczenie prędkości.

i dobrze, jeżdżą po 80km/h po mieście i czują się bezkarni

To niech sprawcy jeżdżą wolniej.

Po uszkodzeniach aut stwierdzam ze mercedes jechał za szybko a po drugie pani z mazdy miala ograniczoną widoczność przez auta stojące przy wyjeździe z osiedla. Na ul. Moniuszki jest wiele takich miejsc np. Moniuszki /Ostatnia. Gdzie jest straż miejska i policja?

Dokładnie , Moniuszki / ostatnia…nic nie widać!!!!! A potem dopiero tragedie!

Wymuszenie to wymuszenie..Złota zasada :Nie widzę nie jadę. Miejmy nadzieję, że mandat na poziomie 5tys nauczy czegoś..

Dlaczego tak szybko odjechały dwa samochody które zasłaniały widoczność? Dlatego że parkowały na skrzyżowaniu i utrudniały widoczność! Gdzie jest Straż Miejska?

Od kiedy wyjazd z osiedla jest skrzyżowaniem ?

A od kiedy to jest droga osiedlowa?! Jeżeli jest to gdzie jest znak G-42? Nie znasz przepisów nie wypowiadaj się bo się kompromitujesz!

A jaka to jest droga według ciebie ? Publiczna ?

gdzie tam jest skrzyżowanie ? znawco przepisów ?

Poczytaj sobie przepisy co to jest skrzyżowanie i co do niego należy a dopiero dyskutuj!

WŁASNIE.. POCZYTAJ I DOPIERO PISZ

? to jest wg ciebie skrzyżowanie ?

moniuszki.png

a gdzie tam jest zakaz parkowania? tam sa wyznaczone miejsca parkingowe , więc twe pytania są, jak to się mówi, z d…..

Pewnie jechał za szybko a co do wyjazdu z uliczki osiedlowej to jest tam jakiś zakaz wzdłuż Moniuszki ?

rzeczoznawca z bartłomieja , że hej .. :), gdyby też znał się tak na przepisach, dobrze napisał ~Kamil, wymuszenie to wymuszenie, ograniczona widoczność nie zwalnia z odpowiedzialności, a co do oceny prędkości na podstawie uszkodzeń- szkoda gadać

kolejny raz kobieta… co tu komentować?

Kobiety wszystkiemu winne. Proszę się zastanowić nad tym krótkim, ale bardzo niesprawiedliwym komentarzem. Widoczność na niektórych skrzyżowaniach pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku jest podobnie. Co powiedzieć o kierowcy, który być może przekroczył dozwolona prędkość i nie skończyło się to na zwykłej stłuczce dwóch aut.

A do tego sprawca być może bije żonę, nie chodzi w niedziele do kościoła, kradnie i pije, bo nie przepuścił kobiety….

No właśnie, to jest coś bez nazwy, one jeżdżą bez intuicji najczęściej, na kursach tego nie uczą, zawsze jak widzę jakiś zator albo wleczenie się 30 na godzinę i uda mi się dostrzec to okazuje się że to kobieta obojętnie młodsza czy starsza to jest masakra normalnie, zdarzają się również starsi goście co to już dawno glejt powinien odłożyć do szuflady na pamiątkę ale co tam jadę.

BABY NA TORY

Dziady do szuflady!!!

Spróbuj sam człowieku z tego wyjazdu wyjechać na Moniuszki to pogadamy . Tam powinien być zakaz parkowania . Samochody z okolicznych bloków w każdym wolnym miejscu .

A co to za różnica czy kobieta czy mężczyzna? Każdego mogło to spotkać.

BABY NA TORY

Tego brakowało 😂😂

Jeżeli kierujący Mercedesem przekroczył znacznie dozwoloną prędkość (nie pamiętam czy obowiązuje tam 40km/h czy 50km/h) to z dużym prawdopodobieństwem sąd uzna wyłączną winę za kolizję/wypadek właśnie kierującego Mercedesem. Sądząc po rozmiarach szkody prędkość mała nie była.

Sąd w łodzi za jedynego winnego uznał kierowcę przekraczającego prędkość o 10km /h, który potrącił pijanego pieszego na pasach, gdy ten wszedł na czerwonym.
Znając takie rozstrzygnięcia kobieta wymusiła by „dać nauczkę” kierowcy Mercedesa.

Na szczęście kobieta włączała się do ruchu więc ona jest winna.Druga sprawa to proszę przed sądem udowodnić z jaką prędkością poruszał się kierowca mercedesa (Oczywiście proszę o atest urządzenia pomiarowego ).

Kobieta miała prawo zakładać, że inni uczestnicy ruchu działają w zgodzie z przepisami. Nie ma tutaj znaczenia, czy włączała się do ruchu, czy wjeżdzała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Sąd powoła biegłego, który ustali z jaką prędkością poruszał się kierujący Mercedesem. Pomóc w tym mogą inne dostępne dowody np. monitoring, kamerki samochodowe, zeznania świadków, długość śladów hamowania, uszkodzenia pojazdów itd.
Prezentowana linia orzecznicza jest dużym „batem” na piratów drogowych. Jedziesz za szybko odpowiadasz za kolizję/wypadek, nawet jeśli miałeś pierwszeństwo.

Przekroczenie prędkości to wykroczenie formalne jeśli zostanie udowodnione należy się mandat natomiast za kolizję/wypadek ponosi winę pojazd włączający się do ruchu.

A jak biegły przed sądem udowodnił przekroczenie o 10 km /h o którym mówi kryze ?

Jakoś nigdy nie widzę, aby kobiety szalały za kierownicą. Palenie opon i krecenie piruetow na jezdni, a także szalona prędkość ryczącym zabytkiem to specjalność panów