PKK 99 wraz z nowym trenerem Arkadiuszem Gralewskim rozpoczęło zmagania w III. lidze w sezonie 2018/2019. Na pierwszy ogień przyszło starcie z ŁKS-em.

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – PKK 99 Pabianice 68:100 (13:35, 21:24, 17:20, 17:21)

Pabianiccy koszykarze nie mogą zaliczyć minionej kampanii do udanej. Teraz jednak wraz z nowym trenerem ma być zupełnie inaczej. Prezes Cezary Marciniak postawił bowiem drużynie za cel awans do II. ligi w ciągu maksymalnie 3 lat.

Bardzo ważne było zatem dobre wejście w sezon. Pojedynki z ŁKS-em zawsze były dla nas bardzo wymagające i można się było spodziewać zaciętej walki. Pabianiczanie szybko pokazali, że nie są chłopcami do bicia i po kilku minutach prowadzili już 5:23. Na koniec pierwszej kwarty nasza przewaga wynosiła aż 22 punkty. W drugiej partii trener Gralewski dał pograć zmiennikom i Ci także spisali się znakomicie, dzięki czemu PKK schodziło na przerwę prowadząc 34:59.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli mocniej do ataku i to na chwilę zatrzymało pabianiczan. Nasi koszykarze się jednak zmobilizowali i wrócili do fantastycznej dyspozycji z pierwszej połowy. Trzecia kwarta została przez nas wygrana różnicą trzech punktów, a ostatnia z przewagą czterech. Nikt i nic nie mogło już zabrać PKK zwycięstwa w tym meczu. Ostateczny wynik to 68:100.

Dobra postawa w pierwszym meczu sezonu musi cieszyć. Trener Arkadiusz Gralewski chyba nie mógł sobie lepiej wyobrazić swojego debiutu na ławce trenerskiej PKK. Grunt, to utrzymać tak dobrą dyspozycję w kolejnych meczach.

Spotkanie drugiej kolejki przeciwko MEDOS MChKK Chełmno już w najbliższą niedzielę. Koszykarze na parkiet hali przy ulicy Grota-Roweckiego 3 wybiegną o godzinie 17:30.

PKK99: Orłowski (8), Zawadzki (3), Kowalewski (11), Fabiszewski (5), Grabowski, Bryłka, Borowski (10), Mik (12), Szymański (28), Szczerkowski (4), Matecki (10), Jurga (9).