Strona główna Aktualności Z miasta Wycięli topole, w ich miejsce posadzą buki

Wycięli topole, w ich miejsce posadzą buki

7
fot. Nadleśnictwo Kolumna
W Pabianicach rozpoczęło się dziś sadzenie buków. Działają wspólnie leśnicy i mieszkańcy, którzy chcieli włączyć się do akcji. Można to zrobić jeszcze jutro, 11 listopada. 

Chodzi o rejon ulic Smugowej, Siennej i Wajsówny, za stojącymi na ich końcu blokami. Właśnie tutaj, w sąsiedztwie bloków przy Smugowej 22K i 26, stanął namiot Lasów Państwowych.

Młode drzewka zastąpią na powierzchni 30 arów te, które zostały wycięte w ubiegłym roku. Jak usłyszeliśmy od Marka Pawlaka, leśniczego z leśnictwa Tuszyn (nadleśnictwo Kolumna), wspomniana wycinka została przeprowadzona ze względu na stan drzew. Zniknęły wtedy stare topole.

– Długość ich życia jest dość krótka. Gałęzie już obumierały, drzewa zaczęłyby się przewracać. W ich miejsce posadzimy buki, łącznie około 1800 – wyjaśnia Marek Pawlak.

Ten gatunek ma stanowić około 30% drzewostanu. Pozostałą powierzchnię zajmują jawory (również 30% obszaru), lipy oraz dęby, wszystkie w różnych fazach wzrostu, które podczas ubiegłorocznej wycinki topoli były pozostawione.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sadzić zielonego jak najwięcej, wtedy lato przyjemniejsze, a nie tylko wszędzie beton. Rynek niech będzie zielony a nie betonowy parking!

Wieźli raz drwale buk, przez Bug. Dałby Bóg, żeby buk nie wpadł w Bug 😁

I to jest suuper😁

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Ale się cieszę. Aby więcej takich akcji. Dziękuję

Gdzie dziś stoi namiot? Bo nikogo nie ma, a w artykule napisane, że 11 Listopada też miał stać.

Bardzo fajna inicjatywa, szkoda tylko że wcześniej nie było informacji że każdy może dołączyć się do takiej akcji i wziąć udział w posadzeniu drzewa.

Nie było czasu poinformować o takiego wspaniałej akcji, redakcja była bardziej zajęta polityczną akcją zniczy 10 osób w centrum.