Strona główna Aktualności Z miasta Wyburzą trybuny. To już pewne

Wyburzą trybuny. To już pewne

17

Urząd Miejski złożył już odpowiednie dokumenty, żeby otrzymać pozwolenie na budowę i rozpocząć rewitalizację Lewitynu.

Dziś do Pabianic przyjechał Zbigniew Stasiak, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który zapewnił, że są pieniądze na dofinansowanie inwestycji z programu tzw. „małej retencji”. Kiedy UM otrzyma pozwolenie na budowę będzie można wystąpić o dofinansowanie nawet na 80 procent z zaplanowanej na 3 400 000 złotych inwestycji. Resztę będzie trzeba znaleźć w budżecie miejskim, choć po rozstrzygnięciu przetargu koszty mogą się zmniejszyć tak jak w przypadku remontu parku Słowackiego.

Co będzie zrobione? Odmulone zostaną stawy i uregulowana linia brzegowa. Dlatego muszą zostać wyburzone schody na Lewitynie. Dookoła stawów będzie ścieżka rekreacyjna i postanie nowa plaża. – Jeżeli wszystko pójdzie według planu, pierwszy zbiornik będzie gotowy już w czerwcu. Jest możliwość, żeby Lewityn stał się najważniejszym miejscem wypoczynkowym w Pabianicach – mówi Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent.

REKLAMA
Poprzedni artykułTo on okrada listonoszy
Następny artykułParkiet sam się naprawił
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

McDonald, Kwiaty, Park, Fabryka Wełny i Lewityn jeszcze jakiś Basen mają budować. Czy mówimy o tych samych Pabianicach?

może jeszcze uda się autobus nocny wdrożyć w życie 😀 hahaha do wybory robią z ludźmi…

McDonald, rzeczywiście.. skok cywilizacyjny. Fabryka Wełny- inicjatywa super, trochę świeżości, miejskości i przede wszystkim świetna rewitalizacja starych budynków.. ale to nie była idea i pomysł radnych.. Park? Za mojego życia to już chyba 5 remont tego Parku. Wierzę, że nareszcie coś im tam wyjdzie. Ale nie łudźmy się. Za 3 lata, następna ekipa ogłosi wymianę żarówek w latarniach, kasa się musi zgadzać. Kwiaty. Fajnie, że są. Do tego się nie da przyczepić. Tylko jedynie ten ostatni konkurs w którym ponoć zostaliśmy nominowani do najbardziej ukwieconego miasta w Polsce. Nie wiem, kto wybierał miasta, ale cóż.. przynajmniej z kwiatów się cieszmy.… Czytaj więcej »

Ale trzeba przyznać, że Mackiewicz sporo kasy do miasta ściągnął. Rok temu obiecał park Słowackiego i kilka baniek z tego Funduszu środowiska wpłynęło. Może coś się jednak ruszy i zmieni?

Tak w mowie to jest dobry

Tak, wybory już tuż tuż 😛

A ja się ciesze ze w końcu coś się dzieje… Nie znam się na polityce ale wydaje mi się że Pan Mackiewicz jest najbardziej lojalny wobec mieszkańców Pabianic. Widać było go całe 4 lata. Zauważcie ze nawet teraz nie prowadzi kampanii jak JAKSA czy DYCHTO. Panie Mackiewicz masz mój głos

Bardzo ciekawe. Jak to można przypisywać sobie nieswoje zasługi. Całą ciężką pracę wykonuje sztab ludzi, a p. Mackiewicz jedynie świeci. Świetnie. DO ROBOTY !

ale chociaż dobrał dobry sztab

jak mozna chodzic na wybory ??? no ale polakami manipuluje sie najlatwiej …..

do werw… pytam jaką kampanie ma Pan Dychto bo dla mnie jej raczej wcale nie widać. A Mackiewicz chyba zapłacił mediom bo boje się otworzyć lodówki czy mi przypadkiem z niej nie wyskoczy. Pabianiczanka

Panie Mackiewicz, a co jako wiceprezydent, przewodniczący RM (i inne) zrobił Pan przez ostatnie lata. Takich projektów sie nie dało robić wcześniej? Tydzień po wyborach znowu powiecie, że na nic nie ma kasy.

p. Mackiewicz lubi podpisywać się pod gotowym projektem.

wybory blisko…gdy wygra to i tak gowno zrobi…
mogliby sie wziasc za te stare kamienice aby je odświeżyć..niech miasto wyglada ladnie bo wierzdzamy do pce a ty skromnie mowiac BURDEL !
pozdro. chuja nie głosuje na niego!
jedyne co wam wypalilo to McDonald ale nic wiecej…ul.kościuszki robicie i skonczyc nie mozecie…Park przy Tomi tak samo…
za jakieś 25/50 lat może coś zrobicie ;/

Bardzo dobrze że znalazł się ktoś kto dostrzega rzeczy, które są do zrobienia w tym mieście. Panie Grzegorzu gratuluje pomysłów i ich realizacji. Prezydent powinien właśnie tak działać i otaczać się dobrymi współpracownikami. Wielcy prezydenci to wizjonerzy, którzy nie baja wyzwań.

Jak czytam niektórych komentarzy to mi nóż w kieszeni sie otwiera!!!!Ludzie co Wy wypisujecie – jak nic sie w mieście nie dzieje to źle, jak ktoś coś robi to źle!!!Panie Grzegorzu, bardzo się cieszę, że Pan ma pomysł i jak widać są tego efekty!!Park, Lewityn , ścieżki rowerowe!!Potrafi Pan pozyskiwać pieniądze i wie Pan czego temu miastu potrzeba!!Niech Pan nie słucha ludzi, którzy sa chorzy na zawiść i nie wiedzą czego chcą. Daje Panu mój głos, bo wreszcie widzę szansę na to, że Pabianice dogonią inne miasta!! Wierzę w to, bo widzę co Pan robi!! A kampania drodzy czytelnicy ma… Czytaj więcej »

Jakie ścieżki rowerowe??Czy masz na myśli chodnik wzdłuż ulicy Roweckiego??