Strona główna Aktualności Komunikacja „Proroczy” wpis MPK. Remont Zamkowej znowu wydłużony

„Proroczy” wpis MPK. Remont Zamkowej znowu wydłużony

13
W lutym administrator strony MPK Łódź na Facebook’u opublikował informację sugerującą, że modernizacja torowiska zakończy się dopiero w połowie 2022 roku. Urzędnicy zapewniali, że wpis to pomyłka tymczasem treść postu okazała się prorocza. 

Prezydent Pabianic poinformował dziś, że nowy termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2022 rok. Oznacza to, że pierwotna data ukończenia prac została przesunięta o 8 miesięcy. Możliwe jednak, że to nie koniec.

W lutym na Facebook’u MPK ktoś napisał, że „termin ukończenia modernizacji trasy tramwajowej do Pabianic to dopiero połowa 2022 r. Być może prace w Ksawerowie uda się ukończyć wcześniej”. Co ciekawe rzeczniczka prasowa MPK stanowczo stwierdziła, że doszło do pomyłki, a post usunięto. Niepotrzebnie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba raczej połowa 2023r.

Nie zgadzam się – 2023 rok jest nieprawdopodobny , wystarczy poobserwować <<tyrających>> jak ślimaki drogowców choćby na skrzyżowaniu ulicy Łaskiej z Wiejską . Jak by tu nie liczyć – 2025.Pozdrawiam

Last edited 1 rok temu by Ozyrys

Widząc tempo prac i ile jeszcze zostało do zrobienia to termin ostateczny może się przesunąć o kilka lat.

Chyba wszyscy są zaskoczeni. A będą jeszcze bardziej jak rzeczywiście obsuwa o 8 miesięcy będzie jedyną.

Czy w tym kraju jakakolwiek inwestycja może być zakończona w terminie? Wszystko przez to, że nie są wyciągane żadne konsekwencje od wykonawców. Jakby za każdy dzień zwłoki był potrącany jakiś procent zapłaty to było by inaczej. Ale wszystkie urzędasy mają to głęboko gdzieś – przecież to nie ich pieniądze.

Przecież to było wiadomo i według mnie zaskoczenia nie ma.

połowa 2022 to nierealny termin… wszyscy widzą jak idzie robota na poszczególnych odcinkach (Łaska, Zamkowa), jakie są opóźnienia (samą Wiejską robią 4 miesiące, a przecież mamy jeszcze do przeróbki wszystkie skrzyżowania na Zamkowej i Warszawskiej w tym newralgiczne (Łaska, Jana, Sikorskiego, Łódzka)… po drodze są urlopy, upały, ulewy, zima 21/22, nieprzewidziane kolizje podziemne, bomby, covid jesienny i wiosenny…)

poprostu już dawno wiedzieli, że taką obsadą na budowie nie zdążą wcześniej

Przez objazdy robię średnio 10km dziennie więcej! Gdzie mogę złożyć wniosek o wyrównanie rachunku za benzynę?

Dostałeś już kasę od PKP za objazdy organizowane w czasie remontów przejazdów kolejowych czy ciągle nie wiesz do kogo złożyć wniosek o wyrównanie rachunku za benzynę ?

Tramwaj miejski i podmiejski to jest bardzo kosztowna inwestycja oparta o przestarzałą koncepcję transportu publicznego z początków XX wieku. Transport szynowy musi posiadać drogą i wymagającą ciągłej konserwacji infrastrukturę torową, trakcyjną i najdroższy ze wszystkich tabor czyli tramwaje. Zamknięto w ten sposób możliwość rozwoju komunikacji regionalnej i miejskiej w oparciu o obecnie najbardziej elastyczne rozwiązania jak autobusy elektryczne, także te autonomiczne. Takie rozwiązania komunikacji publicznej wykorzystują infrastrukturę drogową dostępną dla wielu innych użytkowników: samochody prywatne, transport lokalny i komunikacja prywatna. Czy w tej inwestycji zabezpieczono środki na zakup nowego taboru tramwajowego? Czy po nowej trasie będą jeździły 40 – 50… Czytaj więcej »

Przestarzała koncepcja ? Z początków XX wieku ? Co za głupoty.

Myślę że jeszcze będzie zmiana firmy wykonującej ten remont . Dłuższy czas realizacji wyższe ceny lepiej będzie im zejść z budowy bo inaczej skończą bankructwem .