Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej

0

Jak skutecznie poradzić sobie z niechcianym owłosieniem na ciele? Przed takim dylematem codziennie staje wielu z nas. Najczęściej wybieraną metodą domowej walki z zarostem jest golenie. Metoda jest doskonale dostępna, szybka i możliwa do przeprowadzenia w dowolnym momencie. Jednak wymaga bardzo częstego powtarzania – odrastające włoski widoczne są już nawet następnego dnia. Nieco dłuższe efekty pozwala uzyskać zastosowanie wosku, kremu do depilacji czy depilatora elektrycznego. Jednak i tu należy spodziewać się włosków po kilku tygodniach. Ponadto metody te mogą generować podrażnienie skóry i wystąpienie alergii. Częstym problemem jest także wrastanie włosków i zapalenie mieszków włosowych. Jak zatem skutecznie i bez komplikacji uporać się niechcianym owłosieniem?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest niezbędnym zabiegiem kosmetycznym, który poza kobietami coraz częściej wykonują także mężczyźni. Wynika to zarówno ze względów estetycznych –  gładkie ciało jest synonimem zadbania oraz względów higienicznych – obfite owłosienie sprzyja rozwojowi bakterii i nadmiernej potliwości. Ponadto coraz większa liczba kobiet boryka się z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem typu męskiego, o podłożu hormonalnym.  Z racji licznych wad i ograniczeń domowych metod depilacji, warto zainteresować się depilacją laserową https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/ – najskuteczniejszą i bardzo bezpieczną metodą depilacji.

Depilacja laserowa – usuń włoski raz na zawsze!

Zasada działania lasera do depilacji opiera się na pochłanianiu jego światła przez melaninę – barwnik włosa. Dochodzi do ogrzania macierzy włosa do kilkudziesięciu stopni Celsjusza i nieodwracalnego uszkodzenia mieszków włosowych. Prowadzi to do wypadnięcia włosa i zapobiega jego ponownemu wyrastaniu. Zabieg powinien być powtórzony kilkukrotnie. Dlaczego? Ponieważ laser oddziałuje jedynie na włosy syntetyzujące aktualnie melaninę, czyli pozostające w fazie wzrostu. Jednak nie wszystkie włoski na ciele w momencie wykonywania depilacji są na tym etapie cyklu wzrostowego – niektóre pozostają w fazie spoczynku. I to właśnie z faktu niesynchronicznego wzrostu włosków na ciele wynika potrzeba powtórzenia zabiegu kilka razy. Ostatecznie włoski usuwane są definitywnie, a nienagannie gładkie ciało staje się faktem. Nie potrzeba już żmudnego golenia czy usuwania włosków innymi metodami o wątpliwej skuteczności.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia i spektakularnie gładkie ciało. Jest to metoda bardzo uniwersalna, umożliwiająca pozbycie się owłosienia z każdego, nawet trudno dostępnego obszaru ciała: twarzy, klatki piersiowej, pleców, ramion, brzucha, okolic bikini, pośladków, nóg czy pach. Precyzyjna praca lasera, kontrolowana komputerowo, gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu oraz minimalne ryzyko powstania podrażnień skóry, poparzeń czy przebarwień. Krótki czas zabiegu i możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności bez konieczności rekonwalescencji to kolejna zaleta depilacji laserowej. Pozornie wysoki koszt zabiegu w rzeczywistości jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem – na przestrzeni kilku lat wydatek poniesiony na zabieg depilacji laserowej jest znacznie niższy niż ciągłe finansowanie innych, mało skutecznych metod depilacji.

Co jeszcze oferuje depilacja laserowa? Pewność, ze skóra nie zareaguje alergią, silnym podrażnieniem czy zapaleniem mieszków włosowych. Jeśli przed zabiegiem, podczas wstępnej konsultacji lekarskiej, zostanie wykluczona obecność przeciwwskazań do zabiegu, depilacja laserowa okazuje się być bardzo bezpieczną metodą. Jakie to przeciwwskazania? Ciąża i laktacja, padaczka, cukrzyca, rozrusznik serca, łuszczyca, bielactwo czy bliznowce. Przeprowadzenie zabiegu powoduje jedynie przejściowe zaczerwienienie skóry, które ustępuje maksymalnie po dwóch dniach. Natomiast sam zabieg przeprowadzany jest po znieczuleniu kremem, a wiele laserów wyposażonych jest w głowice chłodzące. Dyskomfort podczas zabiegu zostaje zredukowany do odczucia pieczenia. Wszystko to czyni depilację laserową najbardziej skuteczną i bezpieczną metodą usuwania owłosienia. Zresztą dzisiaj wszystkie zabiegi laseroterapii https://neonia.com.pl/laseroterapia/ są bardzo bezpieczne o ile sprzęt jest wysokiej jakości a personel odpowiednio przeszkolony.

Kiedy zabieg depilacji laserowej jest najskuteczniejszy?

Jeszcze do niedawna realia w gabinetach oferujących depilację laserową przedstawiały się następująco: najlepsze efekty depilacji osiągano na ciemnym owłosieniu, które cechuje się wysoką zawartością melaniny. Na jasnych włosach zabieg był najczęściej mało skuteczny, gdyż jasne włoski cechowały się niską zawartością melaniny. Bardzo często efekt zabiegu nie był w pełni zadowalający. Kolejnym czynnikiem determinującym skuteczność depilacji był kontrast między barwą włosa a skóry. Jeśli skóra jest zbyt ciemna na skutek opalania lub naturalnej, śniadej barwy, wtedy selektywne pochłanianie światła lasera przez melaninę włosa nie jest tak efektywne. Dlaczego? Ponieważ melanina odpowiada także za barwę skóry – im jest ona ciemniejsza, tym więcej ma melaniny. Z tego względu przed zabiegiem depilacji niewskazane jest opalanie, stosowanie samoopalacza czy balsamu brązującego.

A jakie możliwości daje depilacja laserowa obecnie? Jeśli trafimy do gabinetu medycyny estetycznej https://neonia.com.pl/, który dysponuje najnowocześniejszym laserem Soprano ICE Platinum, wówczas możliwe jest usunięcie każdego odcienia włosów u osób z każdym fototypem skóry. Niemożliwe jest jedynie pozbycie się włosów siwych, pozbawionych pigmentu. Tak wysoka skuteczność lasera wynika z technologii łączącej w jednej głowicy aż trzech rodzajów wiązki laserowej – aleksandrytowej, diodowej oraz neodymowo – yagowej. Kolejne innowacyjne rozwiązania to skrócenie czasu zabiegu nawet o połowę, a także zaawansowany system chłodzący, redukujący odczucia bólowe. A wszystko to z zachowaniem wysokiego stopnia bezpieczeństwa i brakiem ryzyka poparzenia skóry. To prawdziwy przełom na rynku usług medycyny estetycznej, łączący w sobie to, co najważniejsze dla współczesnego zabiegu medycyny estetycznej – wysoką skuteczności bezpieczeństwo.

REKLAMA