Strona główna Aktualności Komunikacja Mały dworzec i krańcówka za 4,5 miliona

Mały dworzec i krańcówka za 4,5 miliona

4
Wkrótce rozpoczną się w Pabianicach dwie inwestycje związane z miejską komunikacją. To budowa krańcówki przy ul. Podmiejskiej 65E oraz dworca autobusowego na pętli przy ul. Waltera Jankego. Efekty zobaczymy jednak nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku.

Krańcówka powstanie na miejskiej działce. Oprócz przystanków dla wsiadających  i wysiadających pojawią się dwie wiaty (przystankowa i rowerowa) oraz kontener socjalny dla kierowców. Teren zostanie oświetlony i zagospodarowany tak, aby mogły na nim zawracać autobusy. Dzięki temu przedsięwzięciu nastąpi wydłużenie trasy linii nr 2 (o około 700 metrów), a w rezultacie mieszkańcy ulicy Podmiejskiej i okolicznych będą mieli krótszą drogę ze swoich domów na przystanek.

– Podpisanie umowy z wykonawcą – firmą z Porszewic – zaplanowaliśmy na 31 lipca. Termin realizacji wynosi dziesięć miesięcy. Koszt to 3 mln 372 tys. 660 zł – poinformował Andrzej Różański, naczelnik wydziału infrastruktury miejskiej i komunikacji w pabianickim magistracie.

Bardzo możliwe, że w lipcu urząd zawrze jeszcze jedną umowę, opiewającą na 1 mln 108 tys. 845 zł. Za tę kwotę pabianicka firma zaprojektuje i wybuduje niewielki dworzec autobusowy na krańcówce przy ul. Waltera Jankego.

– Budynek będzie miał 54 metry kwadratowe powierzchni, poczekalnię, kasę biletową, pomieszczenie socjalne dla pracowników MZK, pomieszczenie techniczne oraz toalety, również dla pasażerów. Obecny ulegnie rozbiórce – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

W zakres prac wejdzie ponadto montaż monitoringu w budynku dworca oraz wymiana nawierzchni na przystankach. Wykonawca musi uporać się z robotami w ciągu roku od podpisania umowy.

REKLAMA
Poprzedni artykułWszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej
Następny artykułWylał fekalia na działkę i stracił 200 złotych
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

– Budynek będzie miał 54 metry kwadratowe powierzchni, – no istne szaleństwo za ponad „bańkę”
Pogratulować rozrzutności. Ciekawe czy urzędnicy za swoje też tak budują.

Może tak drogo bo z kranów będzie leciał Johnnie Walker

„W zakres prac wejdzie ponadto montaż monitoringu w budynku dworca oraz wymiana nawierzchni na przystankach”. Rozumiesz słowo pisane?

Pewnie tak drogo bo muszą jeszcze dla siebie materiały budowlane załatwić za te pieniądze to bym cztery takie budynki postawił o takim metrażu ale co zrobić trzeba koledze gabze napchac.