Strona główna Aktualności Z miasta Wszystkie łóżka covidowe dla dorosłych są zajęte. Pacjenci zużywają dziennie tonę tlenu

Wszystkie łóżka covidowe dla dorosłych są zajęte. Pacjenci zużywają dziennie tonę tlenu

25
Po blisko dwóch tygodniach działalności oddział covidowy naszego szpitala zapełnił się. Zajętych jest 65 łóżek w tym 6 respiratorowych na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Najstarsza pacjentka ma 93 lata, najmłodszy na oddziale jest natomiast 38-letni mężczyzna. Wolnych jest 7 łóżek przeznaczonych dla osób niepełnoletnich.
– Od 24 marca mieliśmy na oddziale dwóch małoletnich pacjentów – mówi Adam Marczak z PCM.

Od początku funkcjonowania oddziału (13 dni) zmarło tam 13 pacjentów. Sytuacja jest dramatyczna.

– Jesteśmy na granicy wydolności, jeżeli chodzi aparaturę tlenową. W chwili obecnej ponad tona tlenu jest zużywana w PCM każdego dnia – informuje prezydent miasta, Grzegorz Mackiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zamiast zacząć leczyć ludzi znanym od 50 lat lekiem zarejestrowanym również do leczenia ciężkiej grypy – amantadyne. Czekaja niewiadomo na co?!?! Pewnie az się wszystkich wszczepi bo pmzeciez z punktu widzenia biznesu lepiej zaszczepić klika miliardów ludzi supernowoczesna droga szczepionka niż leczyć starym tanim lekiem kilka milionów.

Widziałem wywiad z tym lekarzem od amantadyny. Nie potrafił przytoczyć żadnych danych. Ile osób było wyleczonych, ilu osobom podawał. Zawsze odpowiadiał, że było to wiele osób juz większość osób. Jeżeli ktoś na poważnie wierzy w swoją terapię to zbiera jak największą ilość rzetelnych danych i je przedstawia.

Jest mnostwo wywiadow z dr Bodnarem, w ktorych podaje konkretne dane, ilosci i przypadki pacjentow wiec marna prowokacja z Twojej syrony

Jak dobrze pamiętam to ,któryś z polityków przyjmował amantadyne i zaraz wyszła afera .

Oooo serio. To dla odmiany przytocz jakiekolwiek dane dotyczące eksperymentu medycznego zwanego „szczepionką”. Tylko nie dane z czerwonego paseczka TV :)))))

Nie rozpędzaj się ,gdyż spadniesz w niebyt po dobiegnięciu do krawędzi Ziemi…..

A widzisz, było chodzić do szkoły tam na lekcji geografii poznałbyś tajemną wiedzę o kształcie naszej planety, a tak żyjesz w strachu, że za każdą górką czeka cię koniec.

Czyli dokładnie tak samo jak firmy od szczepionek. Np nasza szczepionka ma taką a taka skuteczność procentową. Gdzie i jak ją zbadali pozostaje tajemnicą.

Badali ją na krawędzi końca Ziemi – no przecież wiesz

Hehehe pięknie 😁😁😁 Pozdrawiam 👍👍👍

Nie jest tajemnicą, te informacje są publicznie dostępne

Stworzyli szczepionkę. Nie mieli jeszcze pozwolenia na jej stosowanie, więc jak stwierdzili procentową skuteczność na ludziach? Ale ok pewnie się mylę, zatem przytocz źródło tych danych.

Zanim uzyska się pozwolenie przeprowadza się badania na grupie kontrolnej – na podstawie tego określa się skuteczność i otrzymuje pozwolenie na stosowanie globalne. Wszystkie badania są dostępne na pubmedzie.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33301246/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7745181/

Oki dzięki za artykuły. Tym bardziej mnie to zaniepokoiło, ze w tak krótkim czasie na tak wg małej grupie osób przeprowadzono badania. Wiem już kiedy to opublikowano a jeszcze tylko pytanie kiedy to było dokładnie ? Pozdrawiam

Dobrze że było pozwolenie na używanie alfabetu i na matematykę, patrzenie w gwiazdy i niestety na tolerowanie własnej ignorancji, głupoty; u niektórych wystawione bezterminowo.

Last edited 15 dni temu by Aerospace

Tlen liczony w kilogramach, a to dobre, jak go zważyli?

Waga butli przed napełnieniem i po napełnieniu.

Gęstość razy objętość

krótko mówiąc system opieki zdrowotnej w tym kraju to patologia i groteska!

A jakby zrobić taki eksperyment i na tydzień zawiesić extra kasę za covidowe zgony. To czy czasem ilość osób umierających na coronaświrusa nie spadłaby o 90%. Hm?

Bądż pierwszym po zgonie – oddaj się nauce – a co

Nie

Odpowiadając na twoje pytanie; Tak masz rację. Cytat: ” To czy czasem ilość osób umierających na Covid19(nazwą choroby) nie spadła by o 90%? Tak, nie spadła by o 90%.🤣
Ps. Zapomniałeś napisać „BABY NA TORY”🤦

Last edited 14 dni temu by Aerospace

👍👍👍👍

To że spadła ilość testów w święta to i ilość zakażonych też. Tylko dlaczego umieralność też spadła.