Strona główna Aktualności Wśród strażaków szczepionki nie budzą entuzjazmu

Wśród strażaków szczepionki nie budzą entuzjazmu

31
Straż pożarna jest jedną z tych grup zawodowych, której pracownicy będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w pierwszej kolejności. Jednak zarówno wśród naszych strażaków zawodowych, jak też druhów z OSP wielkiego zainteresowania tym tematem nie widać.

Jak dowiedzieliśmy się od st. kpt. Michała Kuśmirowskiego, w komendzie PSP w Pabianicach chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało do tej pory 5-6 osób, na niespełna 90 (nie licząc czworga pracowników cywilnych). Większość wstrzymuje się z decyzją, ale to nie oznacza, że strażacy są jej przeciwni. Zrodziło się jednak mnóstwo pytań i wątpliwości. Jakich?

– Nie jesteśmy antyszczepionkowcami, ale chcielibyśmy wiedzieć choćby to, kiedy i gdzie odbędą się szczepienia (czy w ośrodkach MSWiA, któremu podlegamy, czy w zwykłych przychodniach), jaką szczepionkę mielibyśmy otrzymać i czy przed jej podaniem będą wykonywane testy na COVID-19 – tłumaczy Michał Kuśmirowski.

Informacje o chęci zaszczepienia się przekazywali też do komendy PSP druhowie z jednostek OSP. Z nadesłanych formularzy wynika, że chciałoby to zrobić około 50 ochotników. W powiecie jest ponad 2000 druhów, z których około 650 może brać udział w akcjach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No strażacy to mądrzy ludzie. Skoro sam właściciel pfaizera sprzedaje swoje udziały to coś tu śmierdzi. Gość ma kurę znosząca złote jajka ale postanawia rosół z niej ugotować.

Polecam doczytać. Sprzedaż tych udziałów była zgłoszona znacznie wcześniej (będąc prezesem takiej firmy nie ma możliwości sprzedaży z dnia na dzień, reguluje to amerykańska komisja papierów wartościowych). Zgłosił ją jeszcze w sierpniu, zanim było wiadomo o szczepionce.

I zupełnie przypadkiem trafił na dzień kiedy ogłoszono, że jest szczepionka. Nie tylko mądry ale jeszcze …jaśnieprzewidujący ! Godne podziwu

Jeśli zrobił jak sugerujesz działał na szkodę firmy, za co grozi w USA kilka lat bezwzględnego #.
Ale co ja wiem, FB i Zięba wiedzą lepiej.

Nie trzeba FB i Zięby. Wystarczy zerknąć w kalendarz.

Strażak to mądry człowiek, który dba o swoje zdrowie. Każdy z nas powinien włączyć myślenie i nie dać się zaszczepić z jednego prostego powodu. Badania nad szczepionką trwają 5 a nawet 10 lat. Gdyż bada się skutki długofalowe takie jak podatność na inne choroby, płodność itd. A tu nagle cudowny lek w pół roku zrobiony przez firmę, która w USA jest najbardziej znana z procesów sądowych.

Na pewno, kolejny ekspert. To w jaki sposób co roku jest inna szczepionka na grypę?

On jest inny

Za to, Ty jesteś yaki sam

To nie jest śćpionka. Zrozum ekspercie, pocytaj póki możesz jak Cie w szkole nie nauczyli na biologii co to jest szczepionka, tu potrzebna jest nowa definicja na coś rakiego

Możesz zufać Jezusowi Katolickiemu i się nie szczepić, eucharystia jest na wszelkie zarazy i jak chcesz to ksiądz Ci za pomocą magicznej formuły stworzy taki opłatek w kościele. Wyobraż sobie ma taką moc! Polska to wolny kraj!

Oczywiście nikt nie każe Ci się szczepić. Masz takie ,a nie inne poglądy ,a to oznacza ,że robisz co zechcesz. Jesli jednak zachorujesz na Covida – nie dzwoń nigdzie i lecz się sam. Nie proś o respirator i temu podobne usługi wynędzniałej polskiej ochrony zdrowia. Zaraż swoją rodzinę ,bo przecież w szczepionce są mikrochipy,które zapewne zrobią z Ciebie robota lub inną paskudę.Radzę poczekać te 5 do 10 lat – wtedy szczepionki będą w formie jaką zechcesz ( bez chipów i inszych zdradzieckich mord)

Proszę Cię zmień leki póki nie jest za późno!

Podoba mi się to, że tacy ludzie się nie zaszczepią, będzie dostęp dla tych, którzy mają pojęcie o mikrobiologii, wiedzą, że nikt nie każe takiej szczepionce czekać kilka lat, skoro ludzie umierają tu i teraz i sytuacja jest wyjątkowa. Zresztą pandemia pokazała, że wiele rzeczy można zrobić szybciej i lepiej, szczególnie w biurokracji a to przez nią, a nie przez skomplikowane badania, wdrożenie leków trwa tyle lat. Chciałabym doczekać momentu gdy szczepionka będzie dostępna dla zwykłej ludności, bo to im jest najbardziej potrzebna.

Ja tam cieszę się, że tacy zwykli ludzie jak ty się zaszczepią. Uważam, że na Ziemi dość już jest takich dzbanów i ktoś mądry dobrze wymyślił sposób na ich pozbycie się! Zdrówka życzę : ))) W tej „wyjątkowej” sytuacji? /praca domowa (zdalna): czemu dotychczas nie wyeliminowano grypy, skoro szczepionki na nią dostępne są od lat powszechnie???????????/. Ja znam odpowiedź ale wykaż się Julciu : )

Ostatnio twierdziłeś, że pozbędą się nas za pomocą nadajników 5G. To po co te szczepionki, do których ONI nie mogą cię zmusić, skoro załatwią to falami radiowymi ? Coś czuję, że przez tę wiedzę, którą posiadasz w ciebie pierwszego wycelują swoje działa mikrofalowe. No chyba, że akurat będziesz miał durszlak na głowie, to będą cię musieli dopaść za pomocą przekazu podprogowego podczas pisania postów na Epainfo

Last edited 2 lat temu by 5G Warrior

Dobrze ,jak zwolnią mnie z obowiązkowych składek to będę się leczył sam.

Zarząd pfaizera oddał swoje szczepionki dla najbardziej potrzebujących. Biedni boją się że zabraknie i postanowili sami się nie szczepić.

Dramat. Któraś z 90 osób ma chociaż maturę? Świadomość u 5-6 osób na 90 to słabo.

Pamiętaj jak będzie palił się twój dom, jak twoja rodzina utknie w rozbitym samochodzie, koniecznie sprawdź czy przybyli na ratunek strażacy mają maturę i czy poddali się szczepieniu.

Z deszczu po rynne, wyciagnie z rozbitego auta ale zarai COViD.

I to jest rzeczywistość w całym kraju u strażaków służb medycznych policji i wojska. tylko szczekaczki TV PIS twierdzą że jest inaczej ukazując uśmiechniętych od ucha do ucha pracowników służby społecznej chętnych się zaszczepić.

Ojciec mi opowiadał że gdy zakładali prąd na zapadłych wsiach w latach 50 i 60 spotykał podobnych jak dzisiejsi antyszczepionkowcy.

Nie trzeba pytać ojca aby wiedzieć , że nie wystarczy mieć prąd w zagrodzie a oświetlony to nie to samo co oświecony…

Niestety widać jak niewielu strażaków ma choćby maturę…. Szkoda gadać…

LUDZIE! Opamiętajcie się! Co wy robicie? Testy (baaaaardzo podstawowe) tej „szczepionki” będą zakończone w… maju 2023 r! A wy sobie taki syfon teraz chcecie wlewać w żyły??????? Masakra jakaś!

Domięśniowo w ramię.

Jeśli strażacy nie chcą i mają wątpliwości to ja chętnie wezmę

Według mnie to wszystko za szybko się dzieje. Szczepionka na grypę która jest już w użyciu wiele wiele lat i co roku jest modyfikowana do danego roku była tworzona kilkanaście lat.
Ta szczepionka powstała na tzw kolanie i już gotowa do podania. Czyżby traktowano nas jako testerów dla firm farmaceutycznych? Bo Tak to wygląda.

5 do 10 procent lekarzy szczepi sie na grypę 🙂
Ale za 6 miesięcy będzie to 35 – 50 (napasqwtv)

Ja się chętnie zaszczepię. Zaraz po tym, jak zostanie klinicznie potwierdzony brak długofalowego wpływu podawanej substancji na organizm ludzki. Poza tym, tylko Pfeizer wykorzystuje mechanizm mRNA jako kodonu fragmentu rozpoznawalnego przez system immunologiczny. Retrowirusy mRNA sa od jakiegoś czasu testowane w kierunku modyfikacji genowych, jednak technologia ta została oceniona przez samego Pfizera jako nieopłacalna, niestabilna i niosąca skutki uboczne przy dłuższym stosowaniu – vide raport z czerwca ub.r. I w tym momencie pojawia się Covid19 (cały na biało). Zarzucona metoda zostaje odgrzana jako remedium i panaceum w jednym. Akcje ida w górę, sprzedawać! A strażakom zdrowia życzmy! I mała dygresja:… Czytaj więcej »