Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz w końcu trafił

Włókniarz w końcu trafił

0

Pabianicki klub w trakcie swoich przygotowań przed sezonem 2017/2018 bramkę strzelił dopiero w trzecim sparingu. Niestety, rywale zdobyli ich o pięć więcej i zieloni ponownie przegrali.

Włókniarz Zelów – Włókniarz Pabianice 6:1 (3:1)

Pabianiczanie planowali grę kontrolną z LKS-em Rosanów. Rywale zrezygnowali jednak ze sparingu i trzeba było szukać zastępstwa. Udało się je znaleźć w Zelowie. Przeciwnik jednak jeszcze na kilka godzin przed meczem był pewien, że zmierzy się z PTC Pabianice. Na szczęście ktoś w końcu wyprowadził ich z błędu i poinformował, że zagrają z tą drugą drużyną z Pabianic.

Początek sparingu był bardzo obiecujący. Obie strony badały się wzajemnie i próbowały atakować bramkę rywali. Skuteczniej robili to zieloni i w 23. minucie meczu było 0:1 dla pabianiczan. Podanie Tomasza Ostalczyka na gola zamienił testowany zawodnik. Chwilę później podwyższyć mógł Skowronek, ale piłka zatrzymała się na słupku. Niestety, później było już tylko gorzej. Jeden z obrońców z Pabianic sprokurował karnego i zrobiło się 1:1. Do końca pierwszej połowy defensywa zielonych popełniła jeszcze dwa poważne błędy i do przerwy mieliśmy 3:1 dla gospodarzy.

Od startu drugiej połowy Włókniarz Pabianice próbował ruszyć do przodu, ale na nic się to nie zdało. Rywale natomiast byli skuteczniejsi i wpakowali kolejne trzy gole ustalając wynik meczu na 6:1. Dotkliwa porażka z 15. drużyną IV ligi z minionego sezonu pokazuje, że do awansu jeszcze daleka droga.

Skład: Rzeźniczak, Leonow, Głowiński, Kirwiel, Testowany, Ostalczyk, Rudzki, Madaj, Skowronek, Testowany, Testowany.

Na zmiany: Frącala, Acela, Testowany.

Kolejny sparing już w najbliższą środę. Włókniarz zmierzy się z Omegą Kleszczów.