Strona główna Sport Piłka nożna Włókniarz stracił sześć punktów… przez 100 zł

Włókniarz stracił sześć punktów… przez 100 zł

4

„Zieloni” zostali ukarani przez Wydział Gier i Ewidencji ŁZPN-u odjęciem 6 punktów w ligowej tabeli V ligi.

 

Jako walkowery na korzyść rywali zweryfikowano wyjazdowe wygrane Włókniarza ze Startem Łódź oraz Sokołem II Aleksandrów Łódzki. Oba mecze pabianiczanie na boisku wygrali po 4:2.

Chociaż na boisku podopieczni trenera Michała Gajdy radzą sobie nadzwyczaj dobrze to jak się okazuje całkowicie leżą organizacyjnie. Jak udało nam się dowiedzieć w ŁZPN-ie powodem zweryfikowania meczów są… nieopłacone kartki. Dokładniej chodzi o dwukrotną opłatę w wysokości 50 złotych, a w zasadzie jej brak.

W meczu z Termami Uniejów (23 września) trzecią żółtą kartkę w sezonie otrzymał Marcin Kozieł i w związku z tym przed kolejnym meczem ligowym klub powinien wpłacić karę pieniężną w wysokości 50 zł. Ponieważ zespół z ul. Grota-Roweckiego tego nie uczynił to w spotkaniu ze Startem Łódź (3 października) Kozieł był nieuprawnionym graczem.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku meczu z Sokołem II (13 września), w którym z uwagi na nieopłacenie kary w wysokości 50 zł nieuprawniony do gry był Damian Madaj. Pomocnik „zielonych” trzecią żółtą kartkę otrzymał tydzień wcześniej (5 września) w meczu ze Startem Brzeziny.

Po zweryfikowaniu wyników Włókniarz spadnie z wysokiego 5. miejsca w tabeli na miejsce 11. i będzie miał tylko sześć punktów przewagi nad ostatnim w tabeli LZS-em Justynów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Włókniarz 16 – 6 = 10, Justynów ma 4, więc o 6 więcej tak jak w tekście.

W tabeli zamieszczonej na Łódzkim futbolu wyraźnie jest napisane, że Justynów w dziesięciu meczach ugrał punkt. Chyba że znowu przyznali im jakiś walkower. Masz jakąś wiedze na ten temat?

w

Dobra już wiem, przyznaje rację, mój błąd. Kierowałem się tabelą z 90minut, a tam nie zweryfikowali wyniku 1. kolejki gdzie na boisku Justynów wygrał 2:0 z Brzezinami, a potem zmieniono to na walkower.

Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd!!! Ani słowa wyjasnienia ze strony klubu!