Strona główna Aktualności Komunikacja Właściciele aut z Pabianic pojadą za darmo autobusami. Uchwała przeszła

Właściciele aut z Pabianic pojadą za darmo autobusami. Uchwała przeszła

15
Dziś podczas sesji rady miejskiej radni zagłosowali za wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji dla właścicieli samochodów z Pabianic. 

– Wychodzimy naprzeciw mieszkańcom i wprowadzamy darmowe przejazdy dla osób posiadających dowód rejestracyjny pojazdu i kartę pabianiczanina – prezentował uchwałę Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

Bezpłatnie będą mogły jechać również osoby podróżujące z właścicielem samochodu, jeśli mają kartę pabianiczanina. Z bezpłatnego przejazdu będzie mogło skorzystać tyle osób, ile wpisanych jest miejsc w dowodzie rejestracyjnym.

Uchwałę w znacznym stopniu poparli radni z Prawa i Sprawiedliwości.

– Kierunek popieramy. Darmowa komunikacja jest czymś, do czego powinniśmy dążyć, jeśli chodzi o mniejszy ruch i zmniejszenie smogu. Mamy jednak pewne wątpliwości, co do poziomu skomplikowania przyznania ulgi – stwierdził Włodzimierz Stanek. – Kiedy żona jedzie innym autobusem niż mąż, tylko jedna osoba skorzysta z ulgi.

Wątpliwości próbował wyjaśnić prezydent Grzegorz Mackiewicz.

– Celem jest to, aby samochód został na miejscu, a nie osoba – mówił prezydent.

– Może warto doprecyzować te wątpliwości na następnej sesji – zaproponował Stanek.

Z ulgi nie skorzystają np. właściciele aut leasingowanych.

Uchwała może wejść za około miesiąc. Z jej uchwaleniem głosowali wszyscy radni.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPodwyżka dla strażaków z OSP
Następny artykułTajemnicze pobicie na Dużym Skręcie
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejne rozdawnictwo pieniędzy! Ciekawe kto zapłaci za przejazd tych osób? Miasto? A skąd miasto weźmie na to pieniądze? Na pewno nie ze sprzedaży biletów. Już widzę jak właściciele samochodów z całymi rodzinami jeżdżą w ścisku komunikacją miejską. Będą to raczej sporadyczne przypadki. Nikt nie będzie specjalnie nosić przy sobie dowodu rejestracyjnego tylko po to żeby za darmo przejechać się autobusem. A co jeśli samochód ma dwóch współwłaścicieli i jeden pojedzie autobusem za darmo a drugi samochodem? Czy muszą obaj jechać autobusem żeby ulga została uwzględniona? A co gdy autobusem jedzie jeden współwłaściciel z 4 osobami towarzyszącymi? Może z 4 czy… Czytaj więcej »

Skoro będą to sporadyczne przypadki, co jest oczywiste, a co zaznaczasz w swojej wypowiedzi, to skąd lament pt. „skąd weźmiemy na to pieniądze”? 😉

Troche bez sensu. Zakładając, że mam z żoną jeden samochód to ja wezme dowód rejestracyjny i pojade za darmo komunikacją. Żona wezmie samochód, bo teraz już nie ma obowiązku jazdy z dowodem.

Czyli samochód będzie używany. Intencją uchwały niby jest spowodowanie, że samochód zostanie na parkingu 🙂

A pracujecie w tym samym miejscu?
Jeśli nie, to pomyśl trochę.

No i dobrze. Wreszcie jakieś konkretne działania.
Przeważnie na gadaniu się kończy .

Generalnie pomysł, który należy pochwalić, ale nikt nie zauważył pewnej rzeczy. Mianowicie projekt ten nie pomaga w żaden sposób osobą najbiedniejszym, tym które nie posiadają samochodow i w każde miejsce muszą poruszać się płatną komunikacją. Ja rozumiem, że projekt ten zakłada przede wszystkim walkę ze smogiem i korkami, ale zyskają na tym tylko bogatsi.

Bogatsi zapracowali sobie na to aby mieć auto i z tego tytułu darmowe przejazdy busem 🙂 biedni są biedni bo są nierobami! wystarczy że bogaci płacom im na 500+. niech nieroby wezmom się do pracy to sobie zarobiom na aout i będa mogli darmo busem wozić się. Koniec pobłażania patologii 😉

Bogaci i tak mają pod górkę. Muszą np pracowac na mieszkanie, często zadłużając sie na wiele lat. Biedni natomiast dostają na koszt tzw bogatych darmowe mieszkania od miasta (ktore i tak finansuja bogaci swoimi podatkami).

Problemem tego miasta jest to Że nie ma gdzie przypiąć rowerów . Idziemy w stronę ekologii Rower publiczny Autobusy Hybrydy Darmowe komunikacja Żeby zmniejszyć emisję smogu komunikacyjnego. Zarowno rower publiczny jak i prywatny Ma ten sam problem Pojechał bym do sklepu Do parku Do apteki szkoły urzędu na siłownię Lecz gdzie mam zostawić bezpiecznie rower publiczny , lub prywatny który kosztuje 700-1700 zl . Brak jest w tym mieście przepisów i akcji Polegającej na montowanie przez właścicieli posesji stojaków rowerowych . Stojaki rowerowe to nie jest duży koszt Na właściciela sklepu baru apteki Jeśli z tego powodu dodatkowy klient zrobi… Czytaj więcej »

Bzdura. W dobie kiedy wogóle nie trzeba miec przy sobie dowodu rejestracyjnego to zwykle rozdawnictwo. Bo jeden tym autem jeździ bez dowodu a drugi za darmo autobusem.

Czyli jednym autem, są jednocześnie w dwóch różnych miejscach?
Super!
Gratuluję dilera.

ja to normalnie w busa wsiadam i o drzwi się dre że mam 4 miejsca wolne jeszcze, to jak ktoś reflektuje to na papier zabiore 🙂

Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze :-/

Dla użytkownika migawki WBA+ i jednocześnie posiadacza (współposiadacza) auta to oszczędność miesięczna rzędu 90 zł, bo odpada komunikacja w Pabianicach. Zatem jestem za.