Strona główna Sport Sporty walki Wiktor Wójcik pierwszy w Pucharze Polski

Wiktor Wójcik pierwszy w Pucharze Polski

0

Kolejnych trzech zawodników PTC wywalczyło awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W miniony weekend pięciu podopiecznych trenera Grzegorza Szyszki walczyło w Piotrkowie Trybunalski w Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawody te były 2 turniejem eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans do OOM uzyskiwało pierwszych 8 zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. Z 5 startujących młodych zawodników PTC awans wywalczyło 3 .

Złoty medal w kat. 42 kg wywalczył Wiktor Wójcik, a w pierwszej ósemce byli jeszcze: Damian Morawiec (50 kg) oraz Michał Dybka (76 kg), obaj zajęli 7. miejsca.

Poza ósemką uplasowali się Przemysław Raźny (69 kg) oraz Patryk Stępień (100 kg).

W sumie w turnieju wystartowało 170 zawodników z 56 klubów z Polski. PTC drużynowo zajęło 8. miejsce.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wystartuje 8 zawodników PTC. Wcześniej już awans wywalczyli bowiem: Adrian Przerywacz, Jakub Madaj, Dawid Grobelny, Jakub Ambroziak i Mateusz Domagała.