Strona główna Sport Sporty walki Wielki sukces zapaśników PTC (ZDJĘCIA)

Wielki sukces zapaśników PTC (ZDJĘCIA)

0

Dwa medale indywidualnie i medal drużynowo zdobyli kadeci PTC na cenionych zawodach – XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Najbardziej niespodziewany ze zdobytych w Wałbrzychu był zdecydowanie medal w klasyfikacji drużynowej, w której startowały aż 54 kluby. PTC jako jedyna z drużyn na podium nie wystawiło dwucyfrowej liczby zawodników, z Pabianic startowało bowiem 8 zapaśników, a z Sobieskiego Poznań i AKS-u Piotrków Trybunalski po 10. Ostatecznie wszystkie drużyny zdobyły po 35 punktów i decydowały małe punkty. Tuż za podium (34 punkty) uplasował się zaś Olimpijczyk Radom, który także wystawił 8 zawodników.

Indywidualnie najlepiej wypadł Dawid Grobelny, który wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii 76 kg pokonując w finale Radosława Metela z Olimpijczyka Kędzierzyn-Koźle. W tej samej kategorii 8. był Michał Dybka, a 15. Jakub Madaj.

– Finał Dawida przyniósł bardzo dużo emocji, bo dwa razy cieszyliśmy się ze zwycięstwa, gdyż sędziowie przez nieuwagę nie dopisali dwóch punktów technicznych. W efekcie walka musiała trwać dalej i emocje trwały jeszcze przez 2 minuty, ale i tak zakończyła się zwycięstwem – mówi trener Grzegorz Szyszka.

Wicemistrzostwo w kat. 100 kg wywalczył zaś Mateusz Domagała, który nie dał rady w finale Mateuszowi Zdybale z Olimpijczyka Kędzierzyn-Koźle.

– Mateusz przez moment nieuwagi dał się zaskoczyć akcją w parterze, która zakończyła walkę. Po walce Mateusz, który będzie jeszcze w przyszłym roku kadetem postanowił sobie, że za rok to on będzie stał na najwyższym podium – kontynuuje szkoleniowiec.

Miejsca pozostałych pabianiczan: 7. Wiktor Wójcik (kat. 42 kg), 7. Damian Morawiec (kat. 50 kg), 11. Adrian Przerywacz (kat. 54 kg), 8. Jakub Ambroziak (kat. 85 kg).

Po zawodach została powołana kadra zawodników wyjeżdżających na zawody międzynarodowe do Serbii, w składzie której znalazł się Dawid Grobelny. W najbliższym czasie będzie zaś ustalany skład na lipcowe Mistrzostwa Świata kadetów.

– Jestem zadowolony z wszystkich moich podopiecznych, którzy przyczynili się do wywalczenia historycznego srebrnego medalu drużynowo – podsumował Szyszka.