Strona główna Dzieje się Weekend w Dobroniance. Co zrobić, by był jeszcze bardziej udany?

Weekend w Dobroniance. Co zrobić, by był jeszcze bardziej udany?

0

Tuż pod Pabianicami, w Dobroniu, od dwóch lat, swoich gości zachwyca Mini Zoo Dobronianka. I choć obiekt, jego infrastruktura, jak i atrakcje robią doskonałe wrażenie, podpowiadamy, jak sprawić, by Wasz rodzinny wypad był jeszcze lepszą przygodą.

Mini ZOO Dobronianka to efekt rodzinnej pasji do zwierząt i pracy kilkudziesięciu osób nad ciągłym rozwojem obiektu. Podpabianicka agroturystyka poszczycić może się 10 hektarami terenu, 120 zwierzakami, w tym 40 ich gatunkami, strefą gastronomiczną, placem zabawa dla dzieci, strefą uwielbianych dmuchańców, stawami, uroczymi altanami nad wodą oraz infrastrukturą pozwalającą wyprawić tu przyjęcia okolicznościowe.

– Nie ma tygodnia, podczas którego nie udoskonalamy naszej Dobronianki – mówi Agnieszka Manios, menager Mini Zoo w Dobroniu. – Dbamy nie tylko o naszych gości, ale przede wszystkim o mieszkańców Dobronianki, czyli o zwierzęta. To właśnie miłość do nich pozwoliła właścicielom stworzyć to miejsce, pełne pięknych, zadbanych i zadowolonych zwierzaków.

Dzięki temu w Dobroniance spotkamy m.in. renifery, alpaki, strusie, kangury, skunksy czy wielbłąda. Co ciekawe, każde ze zwierząt możemy samodzielnie nakarmić.

– Naszym gościom oferujemy specjalnie przygotowaną dla zwierząt karmę. W większości są to ukochane przez naszych mieszkańców marchewki – mówi z uśmiechem pani Agnieszka. – To jedna z ulubionych atrakcji dzieci. Nic dziwnego. Na co dzień maluchy nie mają możliwości nakarmić z rączki osła czy zabawnej alpaki.

Co w takim razie możemy zrobić, by wizyta w Mini ZOO i agroturystyce Dobronianka była jeszcze lepsza?

– Przede wszystkim zachęcam do zadbania o wygodne obuwie – radzi manager obiektu. – Nasz teren to 10 hektarów pełnych atrakcji, które aż się proszą, by zobaczyć je nie raz, a kilka razy. Dlatego też odpowiednie buty to sprawa kluczowa.

W sezonie letnim natomiast warto pamiętać o kocu, grach terenowych oraz planszówkach.

– Do Państwa dyspozycji oddajemy piękne tereny zielone, w tym zarówno te nasłonecznione, jak i w cieniu, leżaki oraz altany. Wizyta u nas oraz całodniowe bilety do Dobronianki to doskonała okazja, by spędzić wiele godzin na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury i pięknych kwiatów, z dala od miejskiego zgiełku – dodaje Agnieszka Manios.

Odwiedzający dobrońską agroturystykę goście, skorzystać także mogą ze strefy gastronomicznej. Znajdziemy tu m.in. domowe zapiekani z pieca, rzemieślnicze lody, dania z grilla, a w najbliższej przyszłości także burgery. W sezonie letnim w Dobroniance działa egzotyczny Beach Bar, swoim gościom serwujący kolorowe napoje, zarówno dla dzieci, jaki dorosłych.

– Dzięki temu, że bardzo ważna jest dla nas współpraca z lokalnymi dostawcami oraz instytucjami, takimi jak Koło Gospodyń Wiejskich, nadleśnictwo czy Gmina Dobroń, w ramach zbliżających się Dni Dobronia gościć będziemy Roberta Jaszczolda, mistrza świata we Flyboarding’u – informuje pani Agnieszka.

Robert Jaszczold swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje w sobotę oraz niedzielę, 11 i 12 czerwca. Szczegóły dostępne w wydarzeniu na fanpage’ u Dobronianki.
To nie jedyna atrakcja zbliżającego się weekendu.

– Serdecznie zapraszamy zarówno w weekendy, jaki w tygodniu. Jestem przekonana, że wizyta w naszym Mini ZOO będzie bardzo miłym, a przede wszystkim relaksującym doświadczeniem. A właśnie na odpoczynku naszych gości bardzo nam zależy.

Godziny otwarcia, listę atrakcji, cennik oraz regulamin Dobronianki znajdziecie na jej stronie internetowej. Wszelkie aktualności i zapowiedzi imprez tematycznych dostępne są na fanpage’u agroturystyki oraz profilu na Instagramie.

REKLAMA