Strona główna Aktualności Wandale w Ksawerowie systematycznie niszczą park

Wandale w Ksawerowie systematycznie niszczą park

9
Dyrekcja Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie zapowiada, że w związku z ciągłymi aktami wandalizmu Park im. Kortyńskiego będzie zamykany. 

Dom kultury udostępnił zdjęcia, na których widać połamane ławki, rozbite witryny upamiętniające znamienitych mieszkańców i podrzucane śmieci.

– Jeśli sytuacja się nie zmieni park będzie wieczorem zamykany. Apelujemy do mieszkańców – dbajmy o naszą wspólną przestrzeń – czytamy na stronie domu kultury.

Park im. Kortyńskiego to jedno z niewielu zorganizowanych miejsc zielonych o powierzchni około 700 m². Na tyłach dawnej willi Hoffmana (tu jest teraz dom kultury) znajduje się obelisk upamiętniający ofiary zasadzki w którą wpadł wycofujący się, po przegranej walce na przedpolu Pabianic, 15 Pułk Piechoty „Wilków”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To nie mogą być prawdziwi patrioci tylko te weganie, genderowcy i inne lgbt… fuj! Nie wstyd wam!

I covidianie i zwolennicy 5G

Może należy wymienić komendanta posterunku policji w Ksawerowie . Za coś pieniądze od podatników bierze i to całkiem nie małe. Zaś efekty Jego pracy żadne, zresztą jak widać.

Mordy trzeba oklepać niech się matka wstydzi w kościele

Ale park też jakiś taki nie swój, za dużo tablic, za mało ławek

Taak, kosz na śmieci to ewidentnie robota wyjątkowo zwyrodniałych i wyrafinowanych wandali – ośmielili się wyrzucić z pojemnika trzykrotnie większą ilość śmieci, niż się ma prawo w nim mieścić.. Znaczy, Ksawerów chwali się na zdjęciach faktem, że kosze w parku opróżniane są raz na kwartał, jeśli nie pada?

przynosisz ze sobą śmieci to je ze sobą zabierz. Pełna puszka da radę się nieśc ale już pusta to nie da rady! syfiarzu

Mleko, woda, piwo – szkło
Ser, mieso – papier
Pieczywo, warzywo luzem – do siatki
Nie było opakowań. Nie było problemu.
Butelki zbieraliśmy z kolegami na lody oranżade i wahe do komarka, pikne czasy. Szkoda mi teraz mlodych… nudzą się „Komu to przeszkadzało?”

Last edited 10 dni temu by Mihał

Śledzie z beczki w rybnym na ryneczku