Strona główna Sport Sporty walki Walczyło ponad 100 zapaśników (ZDJĘCIA)

Walczyło ponad 100 zapaśników (ZDJĘCIA)

0

Dziewięć medali zdobyli zawodnicy PTC Pabianice w I Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Kadetów pod patronatem starosty pabianickiego, który odbył się dziś w Powiatowej Hali Sportowej.

W sumie w zawodach, które toczyły się na 2 matach wzięło udział 128 zawodników z 12 klubów z różnych rejonów Polski. – Niektóre walki mogły być ozdobą finałów mistrzostw Polski – mówi prezes PTC, Waldemar Sawosz.

W punktacji drużynowej liczonej razem kadetów i młodzików zwyciężył AKS Piotrków Trybunalski z 53 pkt. Drugie miejsce zajęło PTC – 50 pkt, a na podium był jeszcze Olimpijczyk Radom.

Indywidualnie najlepiej z naszych młodzików wypadł Damien Zdziebłowski, który zdobył złoty medal w kat. 85 kg. Brązy wywalczyli zaś Dawid Paszewski (kat. 47 kg) i Jakub Błachowicz (kat. 38 kg).

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się kadeci, którzy zdobyli dwa razy tyle medali. Złota wywalczyli Wiktor Wójcik (kat. 42 kg) i Mateusz Domagała (kat. 100 kg).

W kat. 76 kg Jakuba Madaja i Michała Dybkę (braci ciotecznych) pogodził czarnoskóry zawodnik z Białołęki – Olivier Sanza, który pokonał obu i zgarnął złoto. Jakub był drugi, a Michał trzeci. W bezpośrednim pojedynku Jakub pokonał Michała.

Zawiódł Dawid Grobelny w finale wagi 85 kg, w której był faworytem, przegrywając 0:8 i zdobywając srebrny medal. Brąz zdobył Adrian Przerywacz. Ciekawe walki stoczyli ponadto: Damian Morawiec (5. miejsce) i Patryk Stępień (4. miejsce).