Strona główna Aktualności Walczą o małe serca

Walczą o małe serca

4

Rodzice dzieci z wadami serca zbierają pieniądze na pompę do krążenia pozaustrojowego, czyli tzw. sztuczne płuco-serce. Jedna z dwóch takich pomp popsuła się.

W październiku w Centrum Zdrowia Matki Polki otwarty został nowy blok operacyjny kliniki kardiochirurgi. To tam trafiają dzieci z poważnymi wadami serca. Pod stałą opieką są też dzieci z Pabianic.
– Nie wiemy co robić. Nasz syn ma zaplanowaną kolejną operację na styczeń, ale może się nie odbyć – mówi Sylwia z Pabianic. – Dziecko musi być podłączone pod taka pompę podczas operacji.

Drugą pompę zajął pacjent, który natychmiast wymagał podłączenia do krążenia pozaustrojowego na dłuższy czas. Pilnie potrzebna jest nowa pompa, żeby dzieci czekające na operacje serca ratujące ich życie i zdrowie mogły być operowane. Bez pompy to niemożliwe. NFZ nie może pomóc, ponieważ finansuje leczenie, a nie zakup sprzętu do szpitali. To szpital jest zobowiązany do zapewnienia warunków realizacji kontraktu z NFZ. Dyrekcja ICZMP będzie ubiegała się o pomoc z Ministerstwa Finansów, z funduszy unijnych, ale to wszystko trwa. Ile? Może to zająć nawet pół roku. W tym czasie ponad 200 dzieci z ciężkimi wadami serca nie będzie miało szans na operację, która ratuje ich życie!. Taka pompa kosztuje ponad 600 tysięcy złotych. Rodzice postanowili sami zebrać potrzebna kwotę.

Każdy może pomóc dzieciom z ciężkimi wadami serca. Zbiórkę pieniędzy przeprowadza fundacja „Siepomaga”. Tutaj można przekazać darowiznę.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie można naprawić starej pompy?

I tutaj jest ogromne pole do wykazania się, dla kandydatów na prezydenta Pabianic.

Niestety nie można 🙁 dlatego my rodzice dzieci z wadami serca leczonych w Łodzi w CZMP połaczyliśmy siły i zbieramy pieniądze na nową każda złotówka się liczy bo nie wiadomo czy kiedyś jakieś dziecko z waszego otoczenia nie będzie potrzebować tego sprzętu. Udostepniajcie linki proszę .

Ja swoje wpłaciłem. Kto następny? ???? 😉 śmiało!