Strona główna Na sygnale Kryminalne W okna mieszkań lecą pociski! „Strzelec” jest bezkarny

W okna mieszkań lecą pociski! „Strzelec” jest bezkarny

21
Na mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Piaski padł blady strach. Boją się o swoje zdrowie i życie. Powód? Ktoś ostrzeliwuje okna ich mieszkań! W ten sposób zostały już uszkodzone szyby w trzech lokalach.

Do wszystkich tych sytuacji doszło pod jednym adresem – przy ulicy Ostatniej 19. Pierwsza miała miejsce w piątek, 6 marca. Tego dnia poleciał pierwszy pocisk. Trafił w okno kuchenne na czwartym piętrze. Szybę trzeba wymienić. A jak się wkrótce okazało, nie był to jednorazowy incydent.

Ku przerażeniu mieszkańców niespełna tydzień później ta historia się powtórzyła. W czwartek, 12 marca, nieustalony na razie sprawca wycelował w blok po raz drugi. Znów skutecznie, czego efektem była następna uszkodzona szyba. Tym razem doszło do ostrzelania lokalu piętro niżej, zajmowanego przez małżeństwo.

Te dwa zdarzenia okazały się niejedyne. Po niespełna dwóch tygodniach ktoś ponownie wycelował w blok przy ul. Ostatniej 19. Pocisk uderzył w okno mieszkania na trzecim piętrze, to od kuchni, gdy mieszkańcy byli w domu (wczesnym popołudniem). Spowodował uszkodzenie zewnętrznej szyby na powierzchni około 2 centymetrów.

– Niestety, czeka nas wymiana obydwu, razem z tą wewnętrzną, co oznacza wydatek 300 – 350 zł – mówi poszkodowany mężczyzna. – Mieszkając na tak wysokiej kondygnacji nie ubezpieczałem szyb, bo nie przyszło mi do głowy, że ktoś może ostrzelać mieszkanie. Zastanawiam się natomiast, czym to wszystko się skończy. Czy tylko na oknach? W bloku mieszkają rodziny z małymi dziećmi. Zacznie się strzelanie w wózki? Nie wiem, co musi  dziać się z człowiekiem, który tak postępuje.

Niezależnie od mieszkańców, którzy zgłosili te zdarzenia na policję, o wszystkich trzech przypadkach została również poinformowana wspólnota mieszkaniowa. Jej zarząd, niezależnie od tych indywidualnych powiadomień, również skierował w tej sprawie pismo do Komendy Powiatowej Policji.

Na podstawie tego, jak wyglądają szyby można przypuszczać, że ktoś strzela w nie z wiatrówki, najprawdopodobniej z bloku przy ul. Ostatniej 18, stojącego naprzeciwko tego, w który lecą pociski. Czy sprawca nie zdaje sobie sprawy z możliwych konsekwencji swojego postępowania?

– Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się stało, m.in. dlatego, że nie był to pojedynczy incydent. Ostrzelane zostały trzy mieszkania, w krótkim odstępie czasu. Poza tym w lokalach tych zamieszkują ludzie, a to już realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Obawiamy się, że jeśli policja nie podejmie konkretnych działań będzie do tego dochodzić nadal, aż wydarzy się nieszczęście. Nie mówiąc już o tym, że nie dość, iż mieszkańcy najedli się strachu, to ponieśli jeszcze straty finansowe – mówi osoba z administracji wspólnoty.

Pabianicka policja potwierdza, że została powiadomiona o tych zdarzeniach i zapewnia, że zajmuje się sprawą. Chociaż…

– Nie doszło do zagrożenia zdrowia i życia, szyby są uszkodzone, a nie rozbite – mówi asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. – Prowadzimy postępowanie o wykroczenia, trwają czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy. Jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Równocześnie funkcjonariusze apelują do świadków tych wykroczeń i osób, które mają wiedzę na ten temat o kontakt pod numerami: (42) 22 53 374 lub (42) 22 53 300.

 

REKLAMA

21
Dodaj komentarz

1600
13 Wątki komentarzy
8 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
19 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wieslaw

nie doszło do zagrożenia? no tak, lepiej czekać aż wariat zacznie strzelać do ludzi

witek

Jeżeli go odnajdą to nie grzywna czy ograniczenie wolnosci, a publiczne upie…..lenie łap żeby nigdy już tego nie zrobił.

Plum

Tak duża liczba łapek w górę doskonale pokazuje jak bardzo „patologicznym” miastem są nasze Pabianice. Oczywiście mam na myśli ludzi, bo samo miasto jest ładne i przyjemne. Po tym komentarzu i łapkach w górę widać ile agresji w was siedzi. Taka przemoc jest patologiczna i jest charakterystyczna dla psychopatów.

Janusz

Policja powinna go dorwać i zrobić z nim ,,porządek” zanim postawią mu zarzuty. Niech debil postrzeli osobę dorosłą albo dziecko…

Jak go ludzie znajdą to policja go złapie bo sami to oni muchy niezłapia jak ktoś niedoniesie

radca prawny

Gdy będą wyczerpane znamiona czynu zagrażającego zdrowiu i życiu dla kogoś może być już za późno. No cóż nasi stróżowie prawa są znani z szybkości i skuteczności działania o czym pewnie przekonamy się za trzy miesiące ( ustawowy termin umorzenia postępowania).

Wojtek

Z pretensjami do kodziarskich jełopów licznych też w waszych komunistycznych Pabianicach, co bronią Wolnych Sądów.

Giordano Bruno

Ty się chyba z Jarkiem na głowę zamieniłeś.

Wojtek

A pod artykułem reklama montażu okien dachowych.

To personalne reklamy 🙂

Jessica

Mamy trzy ślady trafień. Dzięki triangulacji można łatwo wyliczyć trajektorię skąd padł strzał. Widziałam to na filmie, trzeba od otworów takie patyczki poprowadzić i gdzie się skrzyżują to był strzelec. To ta nasza policja nie zna tych metod?

Aviso0

Się Pani filmów naoglądała…po pierwsze skoro strzał był tak słaby że nie zbił szyby to i prócz uszkodzenia skóry nic nie zrobi…więc zagrożenia życia nie ma, poza tym to o czym pani mówi dotyczy przestrzelin gdzie prócz otworu w oknie byłby ślad na ścianie lub podłodze jak mówi twierdzenie w matematyce, przez 1 punkt przechodzi nieskończona ilość prostych ale przez 2 punkty tylko jedna i dopiero ta jedna poprowadzona przez 2 ślady w każdym mieszkaniu dałaby wynik przybliżony ponieważ to co najwyżej wiatrówka z zupełnie innym torem lotu jak pocisk broni ostrej…no ale panika jest bo żyjemy w społeczeństwie które… Czytaj więcej »

Zapsa

Uszkodzenie skóry? Panie ekspercie, proszę wziąć pod uwagę odległość i to, że można trafić w oko.

Ania

Żarty powinny być zabawne, ten nie jest…

najlepiej zgłosić do komendy wojewódzkiej bo te nasze niedojdy i nygusy nie dadzą rady

heniek

Bądźcie wyrozumiali dla policji, że nie za bardzo może ustalić i zatrzymać „snajpera”. Jest teraz bardzo zajęta pilnowaniem czy mąż z żona idąc ulicą zachowują nakazany konferencją prasową, bo przecież nie prawem, obowiązek odstępu co najmniej 2 metrów.
No i jeszcze pytanie gdzie i po co idą… Czy czasem nie za jakąś „błahą”, zdaniem jednego czy drugiego „interpretatora” w mundurze, sprawą, co ma się rozumieć zasługuje na natychmiastowe ukaranie.

wojtas

Pani rzecznik to się nadaje do pracy ale w przedsiębiorstwie oczyszczania a na psiarskich nie ma co liczyc

Ikarum

Pewnie jak złapią sprawcę to zrobią mu przestępstwo w czynie ciągłym

Ptak

może było tak że strzelał do kruków i gołębi robiących gniazda przy tym bloku tylko nie brał pod uwagę spudłowanie w ptaka i niestety wyszło jak zawsze , trafił w okno 🙁 .

Krzysztof

ze zdjęcia wynika że strzał był od wnętrza budynku…
strzał od środka, odprysk wyleciał na zew.

witek

okulary są potrzebne