Strona główna Aktualności Z miasta W niedzielę kup chryzantemy. Wspomagamy lokalnych kwiaciarzy

W niedzielę kup chryzantemy. Wspomagamy lokalnych kwiaciarzy

50
Decyzja rządu dotycząca zamknięcia cmentarzy na 3 dni może zrujnować finansowo wielu handlarzy kwiatów i ogrodników.

Dlatego pabianickie władze samorządowe wychodzą z pomocną ręką dla kwiaciarzy. Prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz radni Krzysztof Rąkowski i Gabriel Grzejszczak przygotowali plan, aby w choć małym stopniu zrekompensować straty.

– Bezpłatnie, na niedzielę i poniedziałek, udostępniamy handlarzom zniczy i kwiatów miejskie targowiska, czyli duży rynek oraz rynek na Bugaju – mówi Krzysztof Rąkowski. – Postarajcie się kupić choć jedną rzecz. Pokazaliście nie raz, że potraficie pomagać. Proszę, pokażcie raz jeszcze – apeluje radny do mieszkańców.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ok. Ludzie sobie pomogą. Szkoda, że rząd tego nie robi bo to chyba w ich interesie.

Trzeba oglądać serwisy informacyjne. Tam jest powiedziane że rząd odkupi kwiaty od sprzedawców lub zrobią to samorządy na koszt Państwa.

Odkupi za czyje pieniądze?

Za mszowe?

odkupi po przedstawieniu ofert kto da najtaniej 🙂

czyli za moje i Twoje podatki.

„Ale chociaż ludziom dajo”
Takie tam ze wsi … i miastowego pato … z życia wzięte.

Last edited 1 rok temu by Mihał

Jak trzeba, to trzeba, idę oglądać.

Na koszt państwa czyli nasz z naszych podatków itd.

Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW ODKUPI.

W interesie rzondu jest teraz droga odwrotu do bezpiecznych posiadłości za granicą, a nie stado glupich ogolonych wydojonych owiec.

Smutne ze Prezydent Pabianic i Przewodniczący Rady Miejskiej nie zaproponowali ze kupią trochę kwiatów zniczy od handlujących i udekoruja miasto i mogiły osób którym nie ma już kto zapalić Śmieszne !!! bezpłatne targowiska ale mi pomoc może tak dali byście przykład jako Gospodarze Pabianic tak jak zrobili to Prezydenci Chelma i Stalowej Woli ??? pozdrawiam dużo zdrowia życzę

Mam nadzieję że mimo złej woli pójdziesz w niedziele i kupisz choć jedną xhryzantemę – cierpią wszyscy handlowcy i z PIS, i z PO, i z każdej innej opcji- KUPUJMY NIE DYWAGUJMY!!!

KUPIŁY I WYRZUCIŁY, jak co roku kupa śmieci niepotrzebnych

Bardzo dobrze że tego nie zrobili. Znając ich przeciwników to za chwilę posypałyby się głosy a dlaczego od tego kupili tyle a od tego tyle, a ten miał więcej a wzięli od niego mniej, a ten jest biedniejszy powinni od niego kupić więcej, a ten miał, ale droższe, a u tego tańszego kupili tyle samo, a powinni więcej, żeby było sprawiedliwie. I dodatkowo: ja sobie nie życzę żeby z moich pieniędzy radni finansowali sprzedawców zniczy, bo ja mam siłownie i mnie nie dołożyli.
Najzwyczajniej zaoszczędzili sobie i innym nerwów.

Last edited 1 rok temu by Rozumiem ich

Nie kupią bo roztrzepali kasę na nagrody a starosta na samochód

Dobry pomysł, popieram!

Pomysł super ale my mamy kukiełke a nie prezydenta

rozumiem że ci kwiaciarze to tylko raz w roku w tym dniu zarabiajom? Sorry prawa biznesu. raz zarobisz raz utopisz. Sam mam sklep i teraz próbuję przetrwać, ale nie robię z tego scen. Też zainwestowałem w towar który leży na półkach. mam opłaty za czynsz, pracowników na zus i podatki dla miasta. 90% tych kwiaciarzy dorabia na lewo.

Zainwestuj w maju, w sadzonki, pielęgnuj 6 miesięcy, a dzień przed, ktoś nieodpowiedzialny skasuje ci zainwestowane 100 tys. Jak ogrodnik ma dorobić na lewo, to zachodzę w głowę??? Podpowiesz ?

część z niech nie jest kwiaciarzami i dorabia sprzedając bez posiadania firmy, kasy fiskalnej itd. trudno nie zauważyć. A reszta to prawa rynku. Ja tez zainwestuję czasami w coś co z dnia na dzień leci na łeb.

Niechaj sadzi ziułka

A dlaczego nie skupią interwencyjnie wyrobów innych branż?
Karnetów na siłkę, biletów do kina, stolików w kawiarniach.

Racja, ja nigdy nigdy nie dostałem paragonu za znicz, czy kwiaty kupowane na ulicy. Teraz mowią, że trzeba wykazać straty. Jak wykażą straty jak nigdy nie było zysków? Szach Mat. Pozdrowienia dla Marianczelo

Last edited 1 rok temu by Mihał

Rozumiem Cię. Zamiast 1zl za znicza, chciałeś zapłacić 1,23zl aby handlarz odprowadził Twoje 23 grosze do Urzędu Skarbowego. Bravo Ty! Nie chcesz być złodziejem VAT-u… Porządny obywatel. Partia takich potrzebuje.

Mylisz się. Handlarz zapłaci wtedy jeszcze podatek dochodowy, a w tym przypadku ma przychód bez podatku. Więc my dostajemy po dupie podwójnie, bo nie ma kasy z vat i kasy z podatku dochodowego.

Zastanów się co piszesz…? O czyje dochody dbasz? Swoje, czy…państwa…? Partia z Tobą towarzyszu! 👍

ale te tempa dzida z prowadzenia bussinesu jesteś….

Z dochodów państwa opłacana jest: policja, wojsko, drogi, 500+, 13, 14, 80 emerytura, wyprawka, emerytury, lecznictwo zwane Służbą Zdrowia. Skasuj podatki a za wszystko zapłacisz, do tego zamiast emerytury zapie…. do końca życia.

Ok. Ja to rozumiem. Teraz policz. Masz dwoje dzieci. 12 tys z 500+ plus ulga 2200 tys. Oboje musicie zarabiać koło 3400 netto żeby to pokryć… a na policję, wojsko itd.. pracują inni. Ty jesteś pasożytem…

Co zapłaci? Większość to są ludzie, którzy maja wynajęte stoiska, tego jednego dnia. Nie maja obrotów powyżej 20 tys i są zwolnieni z kasy fiskalnej. A dwa. To rolnicy. Oni nie płaca podatku dochodowego, a VAT? No może 10 w powiecie.

To, że są zwolnieni z kasy fiskalnej nie oznacza, że nie mają obowiązku płacić podatku. Przez takich ludzi jak ty i oni jest ogólne przyzwolenie na kradzież. To, że nie wykazują dochodów nie oznacza, że są zaradni. Są zwykłymi złodziejami. Przez takich ludzi jest mniej kasy na to co pisał kryze.

Ale nie płaca? Kupuja chleb, mleko. Płaca VAT. A złodziejem to jest państwo.

Najważniejsze ze Straz Miejska Pilnuje wejść na cmentarz! Co tam złe parkowanie, pijaństwo, przekraczanie prędkości! Nekropolii trzeba bronić przed nieodpowiedzialnym tłumem!

PS, panie Grześ, polub kilka profili innych prezydentów, zobacz, ze można więcej zrobić i być bardziej skuteczny – za te same €€.

JESTEM ZA, A NAWET PRZECIW.

„…stoją na fortepianie i nie podlewa ich…”

Ja nie kupię już bo kupiłem wcześniej dwa razy nie będę kupować

Nie mam zamiaru pomagać handlarzom nabijać portfela.
W biznesie zawsze jest ryzyko i trzeba się z tym liczyć.

Panie Mackiewicz! Jak chciałeś pan pomóc trzeba było mieć tyle odwagi co ks Bracha lub Prezydent Przemyśla i nie zamykać cmentarzy, bo to nielegalne! Tevswoje akcyjki, to wiecie…. w d

Przecież jak ktoś mial zamiar iść na cmentarz i kupić kwiaty to i tak to zrobi tylko 2-3 dni później. Wtedy też mogą te kwiaty srzedać, przez weekend kwiaty nie zwiędną. Moje chryzantemy stoją na balkonie i maja się dobrze. A miasto jak chce pomóc to faktycznie może też po niedzieli nie pobierać od handlarzy opłat.

A skąd samorząd dostanie finanse na działania? Z budżetu państwa? Wątpie, bo już nie mają skąd brać. WSszystkie polskie przedsiębiorstwa pozamykali, zostały tylko korporacje, które mają przyzwolenia i przywileje, a TY POLSKI PRZEDSIĘBIORCO ŻRYJ TRAWE!

Jak handlarz ma problemy, to niech sprzedaje kwiaty bez marży.
Może nie zarobi, ale też nie straci.

To po co hodować, żeby nie zarobić?
Hodowca sam sprzedaje, ale nawet to staje sie już nieopłacalne., nawet bez paragonu

Last edited 1 rok temu by Mihał

Ja też nie będe nabijał im kasy ,teraz sprzedają po kosztach 10zł, a tak po 20-25 zł .Ilu jest tam hodowców kwiatów 10%, reszta to typowi handlarze a gdzie pomoc dla innych?

Rozumiem że jak jakiś kupiec miał gównianej jakości kwiatki i świeczki to i tak za całość miasto mu odda?

ludzie dali sie sprzedali za 500zł miesięcznie i 13 emerytury. Zachęcam do nie kupowania kwiatów, aby ratować ludzi. Polak ma to do siebie, że pomoc zapomni. Może jak teraz poniosą straty to będą pamiętali, która partia im to zafundowała.

A wystarczyło ogłosić zamknięcie cmentarzy tydzień wcześniej i ludzie by przez tydzień odwiedzili groby i kupili i kwiaty i znicze.
Ja wczoraj kupiłam 3 donice i dzisiaj też kupię.

3 dni zamknięte cmentarze i trzeba ratować kwiaciarzy spod cmentarzy? A czwartego dnia to już kwiaty zwiędną, że nie będzie można ich kupić? Problem jest w naszym myśleniu, a nie w zakazie sprzedaży.

A kogo tu współczuć? Cwaniaków, którzy chcą w 2 dni zaronic za cały rok? Ja musze ciężko pracować a ktoś sobie za doniczkę żąda 45zł? Niech mnie wspomoże branża kwoacoarska i zapłaci za położenie 1 m2 płytek 500 zł to sobie zarobię w 2 dni na cały rok

Ojj widzę że ktoś ma pomysł żeby wy.ebać całą gospodarkę tylko jeszcze nie wiem dla kogo.