Strona główna Aktualności Z miasta W końcu. Jest firma, która przebuduje starówkę

W końcu. Jest firma, która przebuduje starówkę

26
Można uznać, że saga z serii „przebudowa Starego Rynku” będzie miała swój koniec. Urzędnicy wyłonili zwycięzcę przetargu na przebudowę starówki. 

W lutym 2022 roku przedstawiono koncepcję rewitalizacji tego miejsca, choć Pabianice informację o przyznaniu dotacji w kwocie 4,5 mln otrzymały w październiku 2021 roku.

Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, tymczasem trzy przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich kwot, jakie żądały startujące w nim firmy. Urzędnicy zorientowali się jednak, że taniej nie będzie i zaczęli organizować dodatkowe środki finansowe, część z kasy miasta i dodatkowe pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do rozmów z funduszem włączył się senator Maciej Łuczak.

Jak widać udało się uzbierać odpowiednią kwotę, bowiem właśnie ratusz ogłosił wynik przetargu. Wybrano firmę REMONDIS Sp. z o.o., która za wykonanie rewitalizacji w 15 miesięcy otrzyma 7 377 540 zł. Nieco tańszą ofertę przedstawiła firma „Steinbudex-J.M.” (6 891 350,44 zł), jednak czas realizacji wyniósłby 18 miesięcy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przebudowę proponuję rozpocząć około listopada przyszłego roku, po ukończeniu budowy torowiska, i przeprowadzenie jej w taki sposób żeby wiązała się z zamknięciem ulicy warszawskiej, oraz przetoczeniem po niej ciężkiego sprzętu i zniszczeniem świeżo położonego asfaltu. Tak się tylko rozmarzyłem.

Zakladam odnalezienie co najmniej jednej średniowiecznej studni, fundamentów budynków z róznych epok oraz różnorodnych znalezisk typu monety, fragmenty ceramiki, być może jakieś ozdoby. Że do takich znalezisk dojdzie – mogę się założyć z każdym !

To jest pewne. Obserwując te „zabiegi” nad rzędem ułożonych otoczaków, to krew się burzy.Żeby przez takie „kamyry” (to w gwarze pabianickiej „kamienie”) traktowane pędzelkami opóźniać remont najważniejszej ulicy to typowe dla naszych włodarzy. A parking przed basenem nadal dziurawy. Po milionowych wydatkach na stadion i Strzelnicę brak nadal „pare groszy” na ten parking.

a dlaczego miałoby nie dojść? przecież to chyba logiczne, że w tak starym mieście, w najstarszym miejscu będą pojawiać się fajne rzeczy z przeszłości? Ciekawe, co tym razem zostanie odsłonięte.

Tak się składa, że na środku Rynku znajduje się studnia, którą przykryto płytami betonowymi lata temu.

Przecież ta droższa firma i tak nie zmieści się w czasie 15 miesięcy przecież to każdy głupi wie. Proponował bym uzgodnić wysokie kary za niedotrzymanie terminów i to bez żadnych wymówek. Niech inwestorzy składający oferty licza się z ryzykiem opoznienia inwestycji z różnych przyczyn. I to że materiały drożeją czy ich nie ma czy coś tam znajdą to nikogo jie powinno interesować. 15 miesięcy to 15 miesięcy A później dotkliwe kara nawet taka zeby nawet z własnej kieszeni dokladali

Takie kary to fikcja. Zarzucą karę ze strony miasta, firma upadnie – i po zawodach. Zostaje miasto z rozkopaną przestrzenią, musi ogłaszać kolejne przetargi, mijają lata.

I tak będzie drozej . Polecam zrobić foto
Juz Włodan w terminie nie ogarnie. Głupków nie sieją…
a ciemnota łapie bo tani przetarg. KTÓRY? I W TERMINIIE ?
Nie ogarną 100%. Zakład

Znając życie to i tak firma nie wyrobi się w terminie więc po co przepłacać.

To ja się zapytam tylko jakie kary w umowie za opóźnienia?

Czyli mieszkańcy zaciskać pasa bo kasy nie ma, a miasto wydaje na lewo u prawo.3 miesiące zaczekać i prawie pół miliona można oszczędzić ale po co jak Niemcom da się zarobić, a znając realia i tak nie zdążą w terminie..

A co z Myśliwską bis?

A na co to komu ? Jedna wystarczy

Działeczki chcesz posprzedawac pewnie

A co nie pasuje jazda 40 km/h ?

budżet z budowy na bis poszedł na rondko i odbojniki na myśliwskiej bez bis.

To miesiąc pracy firmy kosztuje 162 tysiące

Co w tym dziwnego?

to ta firma co nie ogrania wywozu śmieci na terenie? wg zdjęcia to ma być teraz parking?

Byle ten REMODIS tam wysypiska śmieci nie zrobił:)

no to starówa bedzie odcieta od swiata nastepne trzy lata

To w tym tzw. pomniku będzie spalarnia śmieci .O rany!

A jo z Włodkiem i Zenkiem byśmy to ogarnoli w ruk, za krzynke wódki!

Ale będzie lewica protestować przy wyburzaniu, mam nadzieje że będzie można popcorn kupic podczas oglądania xD

Hmm remont torowiska też miał trwać rok a będzie trwał prawie trzy , więc tych 15 miesięcy nie przyjmował bym tak dosłownie

15 miesięcy mówicie…. podejrzewam, że same prace archeologiczne będą trwały około 12 miesięcy