Strona główna Aktualności Uwaga piraci. Mamy najlepszego policjanta drogówki

Uwaga piraci. Mamy najlepszego policjanta drogówki

0

Sierżant sztabowy Piotr Koza z pabianickiej komendy zajął pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego”.

Funkcjonariusze z wydziałów drogowych całego województwa łódzkiego konkurowali o miano najlepszego policjanta. Do zawodów przystąpiło 24  funkcjonariuszy.

Uczestnicy eliminacji  najpierw zmierzyli się z teorią. W godzinach porannych w sali bloku szkoleniowego Oddziału Prewencji w Łodzi przy ul.Pienistej 71 rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych. Policjanci pojechali później do Konstantynowa Łódzkiego, gdzie na skrzyżowaniu ulicy Łaskiej i Łódzkiej odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

– Ta konkurencja została rozegrana na rzeczywistym, czynnym skrzyżowaniu i wymagała odpowiedzialności oraz dużego skupienia. Błąd kierującego ruchem oznaczałby nie tylko utratę punktów, ale także realne ryzyko zdarzenia drogowego – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP Pabianice.

Ostatni etap eliminacji odbył się po południu na terenie Oddziału Prewencji. Były to dwie konkurencje jazdy sprawnościowej: motocyklem oraz samochodem osobowym. Po zmaganiach  sędziowie podsumowali punkty i wyłonili finalistów. Oto trzech najlepszych:

1. sierż.sztab. Piotr Koza (na zdjęciu głównym z prawej) KPP Pabianice

2. mł.asp. Norbert Wójcik KPP Łódź-Wschód

3. sierż.sztab. Marcin Kleczko KMP Skierniewice

Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało łódzki garnizon na ogólnokrajowym finale konkursu.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments