Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga, kierowcy! Tędy jeździmy w jednym kierunku

Uwaga, kierowcy! Tędy jeździmy w jednym kierunku

4
Ulica Świętokrzyska.
Dwiema pabianickimi ulicami będziemy jeździli inaczej niż dotychczas. Powodem jest zmiana organizacji ruchu. Zamiast dwóch kierunków wprowadzono jeden. 

Chodzi o ulice Piękną i Świętokrzyską między Moniuszki i Orlą. Na ul. Pięknej zaczął obowiązywać ruch od Moniuszki do Orlej, natomiast na ul. Świętokrzyskiej – od Orlej do Moniuszki.

Na obydwu, gdzie zaszły zmiany pracownicy Zarządu Dróg Miejskich ustawili odpowiednie znaki. Parkowanie jest dozwolone tylko po lewej stronie (po prawej są zakazy zatrzymywania pojazdu). Na ulicach Moniuszki i Orlej pojawiły się ponadto tabliczki z napisem „Zmiana organizacji ruchu”.

Od Andrzeja Barańskiego, dyrektora ZDM, usłyszeliśmy, że wprowadzenie jednego kierunku na Pięknej i Świętokrzyskiej było podyktowane względami bezpieczeństwa i płynnością ruchu.

– Chcieliśmy go usprawnić. Zmiana była oczywiście poprzedzona analizą, jak on tam wygląda. Sygnały o potrzebie zmiany tych ulic na jednokierunkowe mieliśmy też od samych mieszkańców – mówi dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Para Armii Krajowej Reymonta następna. Straż miejska to czasem zagląda na AK? Niedługo od strony partyzanckiej się skręcić nie da

Znak krzywo wisi

Kiedy Armii Krajowej ?

Na świętego Dygdy.