Strona główna Aktualności Z miasta Uroczystości w deszczu (ZDJĘCIA)

Uroczystości w deszczu (ZDJĘCIA)

0

Świętujemy 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niestety, deszcz zniechęcił pabianiczan do wzięcia udziału w uroczystościach.

Dziś o godz. 9.00 zebrane przed Urzędem Miejskim poczty sztandarowe i delegację ruszyły w stronę kościoła św. Mateusza. Tutaj była uroczysta msza święta. Z powodu deszczu w kościele  odbyła się cześć związana z wystąpieniami okolicznościowymi. Głos zabrali przewodniczący rady miejskiej i powiatu Florian Wlaźlak oraz  Radosław Januszkiewicz.

– Dzisiaj obchodzimy jedną z najbardziej chlubnych uroczystości państwowych – mówił Januszkiewicz. – Konstytucja jest jednym z najważniejszych aktów prawnych, ale i symbolem narodowym. Wyraża najwspanialsze cechy narodu polskiego. – Zawarte w niej idee przetrwały i pomogły narodowi w 1918 roku jak i w 1989 roku – dodał Wlaźlak.
Po przemówieniach, przed pomnikiem Legionisty złożone zostały kwiaty, a strażnicy miejscy wciągnęli na maszt polską flagę . W uroczystościach brał udział Andrzej Biernat, minister sportu oraz Andrzej Owczarek, senator.
Jak co roku cześć instytucji, firm oraz osoby prywatne zamiast składać kwiaty, wpłacały pieniądze na rzecz oddziału dziecięcego w pabianickim szpitalu. Przez 6 lat na konto wpłynęło około 45 tysięcy złotych. Za te pieniądze kupiono 15 łóżek dla dzieci oraz 20 szafek.

REKLAMA