Strona główna Aktualności Komunikacja Umowa na krańcówkę podpisana. „Dwójka” pojedzie dłuższą trasą

Umowa na krańcówkę podpisana. „Dwójka” pojedzie dłuższą trasą

3
Nowa krańcówka autobusowa przy ulicy Podmiejskiej i wydłużona trasa linii nr 2 – takich zmian pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się za dziesięć miesięcy. Wartość inwestycji to 3 mln 372 tys. 660 zł.

Dzisiaj w magistracie została zawarta umowa w sprawie budowy. Podpisali ją prezydent Grzegorz Mackiewicz i Łukasz Włodarczyk, przedstawiciel firmy „Włodan”, której urzędnicy powierzyli inwestycję. Będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

– Aby spełnić oczekiwania mieszkańców i przedłużyć kursowanie „dwójki”, powstanie krańcówki jest niezbędne. W tym celu została ona wpisana jako jeden z elementów naszego unijnego projektu komunikacyjnego. Dokonaliśmy też zmiany planu miejscowego, przeznaczając teren na usługi transportowe – mówi prezydent.

Co powstanie na miejskiej działce przy ul. Podmiejskiej 65E? Płyta postojowa, przystanki dla osób wsiadających i wysiadających, dwie wiaty (przystankowa i rowerowa) oraz kontener socjalny dla kierowców. Zanim to nastąpi, wykonawcę czeka jeszcze jedno zadanie – zasypanie rowu melioracyjnego, który znajduje się pośrodku działki. W zamian zostanie pobudowany kanał deszczowy.

– Będzie to jeden z najtrudniejszych elementów inwestycji, warunkujący pozostałe prace – dodaje Grzegorz Mackiewicz.

Na ul. Podmiejskiej, między obecną i przyszłą krańcówką autobusową, pojawią się dwa dodatkowe przystanki – przy ul. Makowej i ul. Niskiej. Dzięki temu okolicznym mieszkańcom skróci się droga do „dwójki”.

Termin zakończenia przedsięwzięcia ustalono na koniec maja przyszłego roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułWażna rocznica. W mieście zawyją syreny
Następny artykułButy sportowe – jak dobrać rozmiar i pielęgnować?
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co w końcu z tym remontem linii tramwajowej, bo coś nagle wszystko ucichło….

Obstawiam problem uzyskania gwarancji przez wykonawcę. Jak to dalej tak będzie się toczyć to nigdy tego nie zbudujemy… a materiały i wynagrodzenia przez 2 lata poszybowały, w tej kwocie nikt się nie zamknie. O ile w ogóle coś zaczną robić.

Choć popieram PiS to muszę powiedzieć – brawo!