Strona główna Dzieje się Udar: objawy, leczenie, powrót do zdrowia. Konferencja dla mieszkańców Pabianic

Udar: objawy, leczenie, powrót do zdrowia. Konferencja dla mieszkańców Pabianic

0

Już w najbliższą środę w Kino i Teatr Tomi, specjaliści z dziedziny medycyny i fizjoterapii opowiedzą o tym, czy da się i w jaki sposób uchronić przed udarem, jakie są jego objawy, jak powrócić do zdrowia po postawionej diagnozie. Wśród prelegentów znajdą się także osoby, które po przebytym udarze walczą o swoją codzienność. 

– Nasze wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00, a wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiać będziemy o chorobie, która niestety dosięga coraz większą liczbę Polaków, w tym mieszkańców naszego rejonu. Jak pokazują statystyki, udar to nie tylko zagrożenie dla seniorów. Schorzenie to dosięga coraz częściej osoby w sile wieku, które, podobnie, jak pacjenci starsi, zmagają się w jego wyniku z ogromem problemów zdrowotnych – mówi Małgorzata Wilczek z fundacji Wilcza Paczka, która jest organizatorem środowej konferencji.

W spotkaniu z mieszkańcami udział weźmie tego dnia także Jacek Rozenek, aktor, który dwukrotnie przeszedł udar mózgu. Swoją historią podzielą się także Paweł Tomczak z Pabianic (również po udarze mózgu), wraz z żoną Beatą.

– Co ważne, dużą uwagę skupimy również na osobach, które opiekują się na co dzień chorymi po udarze. Bowiem to właśnie na najbliższych spoczywa często odpowiedzialność za proces powrotu do zdrowia ukochanego członka rodziny – dodaje Małgorzata Wilczek.

 

Wstęp na konferencję jest zupełnie bezpłatny, a dla zgromadzonych słuchaczy wystąpi, w akustycznej odsłonie, zespół Normalsi.

Radar na Udar – neuro dialog. 27 września, godz. 16.00, ul. Gdańska 4.

REKLAMA
Poprzedni artykułKolejny karambol na S8. Zderzyło się kilka aut
Następny artykułI znowu głośno o Pabianicach. „Dzięki” kandydatce Konfederacji
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments