Strona główna Aktualności Z miasta Uczcili pamięć powstańców (ZDJĘCIA, WIDEO)

Uczcili pamięć powstańców (ZDJĘCIA, WIDEO)

8

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystościach upamiętnienia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Mateusza i św. Wawrzyńca, zamówiona przez władze samorządowe. Podczas mszy wspomniano postać księdza Tadeusza Burzyńskiego, który był pierwszym kapłanem poległym w Powstaniu Warszawskim. Zmarł raniony kulą podczas gdy zmierzał udzielić ostatniego namaszczenia innym poległym. Jest jednym ze 122 sług Bożych, drugiej grupy męczenników z okresu II wojny światowej, których proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 2003 roku.

Po mszy wszyscy udali się na dalszy ciąg uroczystości pod Pomnik Legionisty. O godzinie 17.00 czyli godzinie „W” rozbrzmiało 9 syren znajdujących się na terenie miasta.

Następnie głos zabrał pabianicki przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odbyło się także uroczyste złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje: kombatantów, władz samorządowych, straży pożarnej, partii politycznych oraz pozostałe delegacje.

Ponadto w obchodach uczestniczyli m.in. członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej Pabianice, Obozu Narodowo-Radykalnego Pabianice, Narodowych Pabianic oraz fan-clubu Widzewa z Pabianic – Elity Pabianic.

REKLAMA
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

tyle pieknych zdjęć – SLDowcy, Pisowcy. jakieś tam Bloki, Kombatanci, Kombatantki, szereg pocztów sztandarowych… a gdzie miłościwie nam panujący z PO? Sikorski na rozkaz Kremla zabronił obchodzić uroczystości? a gdzie harcerze obecni na każdym kroku powstania? dzielna pionierka Jarmakowska-Jasiczek zabroniła udziału wobec stosownych rozporządzeń Habury, czy Rąkowskiego? po co wam ten obrys polski w logotypie, skoro nie szanujecie Jej tradycji POpaprańcy?! doigracie się już za 3 miesiące!

Może w akcie solidaryzowania się z mordowaną Palestyną wyrazili swój sprzeciw i nie wzieli w tym udziału. Pamiętać będziemy pamiętać ale pamiętajmy o tym ze to samo dzieje się dzisiaj i nikt nie reaguje a nawet nie chce i olewa przyzwalając na ciche mordowanie niewinnych a winnych tego że żyją. Tak jak mordowano Polaków tylko za to ze żyją i tu warto przypomnieć że Niemcy strzelali by zabić zaś ich pomagierzy i wierni wspieracze UKRAINCY niczym szalone ludzkie bestie gwałcili mordowali i się wyzywali na niewinnych szkoda że tego nie powiedział TVN tylko że niemiecki sąd uniewinnił koordynatora tej zbrodni.… Czytaj więcej »

Zdzisiu przestan komentowac bo zawsze Cie bede jebala za te lewackie poglady. Wmowili Ci za komuny w szkole ze powstanie bylo be a ty to lyknales jak kur…wa loda 🙂

A gdzie napisałem że było be? Nie podważam jego tylko piszę krótko i stanowczo by nie uznawać rocznicy w solidarności z Palestyną jako protest mordowania niewinnych tak samo jak polaków przez Niemców z Ukraincami 70 lat temu. Polska powinna stanąć w obronie Palestyńczyków w końcu przeżyliśmy to samo. Więc co ma do tego komuna, szkoła? No cóż lepiej być lewakiem choć nadal nie wiem co to znaczy niż pacanem nie wiedzącym co czyta. A co do „jebania” proszę przestań bo z byle jaką dziewczyną nie zamierzam się bzykać. Po prostu lubię kobiety kobiece zadbane ładne a nie byle co z… Czytaj więcej »

To powiedz czemu nie zagadzasz sie by syreny wyly?????? Pomoc? lewaku Lec to palestyny walcz jak o swoje nie potrawisz

Przecież napisane jest wyraźnie w ramach solidarności z Palestyna albo jesteś rozumna istota albo debilem i chyba debilem i niczym więcej ale cóż jestes przykładem człowiekja kturemu wkłada się do główki całe punkty widzenia i wedle tego masz żyć więc cóż jesteś smutna istotą. Tak jak to całe pis teraz najpierw by za Ukrainą murem stać przeciw Rosji w jednym szeregu z UPA i banderowcami za co kaczyński powinien dostać w twarz z liścia a teraz jak stanęła polska i UE a rolnicy niemaja co z jabłuszkami robić i już narzekają na władze to pisiorki przeciw PO bo ich polityka… Czytaj więcej »

pis nie rzadzi od 8 lat a ty tylko na nich wrzucasz to raz. Jestes lewakiem to dwa. Lec do palestyny i wyzwalaj innych to 3 🙂 Jak kazali Ci pracowac do 67 roku zycia to brawo biles byle tylko pis nie byl przy wladzy:)

O przepraszam brawa nie biłem ale jako istota rozumna rozumiem że by utrzymać system emerytalny trza mieć pieniądze a by je mieć trzeba mieć składkowiczów. To co robi Tusk trudno ale każdy rozsądnie myślący musi się z tym pogodzić. Szkoda tylko że pis jak rządził z przyjaciółmi to nie zniósł belkowego podatku poco im było to trza było to znieść ale kasa płynęła ciekaw jestem czy zniesie podatek 23 na 22 jak było kiedyś a może raptem uzdrowi zus. A może będzie no zostawmy tak jak jest i już nie róbmy chaosu ciekawe jak uzdrowią Polskę bo chyba na cud… Czytaj więcej »