Strona główna Aktualności Tyle zostało z „Dużej Wody”

Tyle zostało z „Dużej Wody”

13
Skutki suszy w Polsce dotknęły również nasz powiat. Klęskę żywiołową widać wyraźnie w Lesie w Tereninie, gdzie powoli wysycha leśny staw w rezerwacie Duża Woda. 

Wyjątkowe miejsce w Lesie Karolewskim ma status pomnika przyrody. To obszar o powierzchni około 6 hektarów, gdzie znajduje się staw z dzikimi kaczkami. Można tutaj usiąść na ławeczkach i podziwiać walory unikalnego mikroklimatu.

Niestety, z powodu tegorocznej suszy część stawu wyschła, a sytuacja może się pogorszyć, bowiem przez następnych kilka dni zapowiadane są upały.

REKLAMA
Poprzedni artykułBiegiem, z kijkami i z historią w tle. Rocznica wybuchu wojny na sportowo
Następny artykułSą sprawcami i ofiarami. Za kierownicą po sześćdziesiątce
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Też byłam przerażona jak to zobaczyłam, gdzieś miesiąc temu jechałam rowerem tamtędy. Do ludzi w końcu powinno trafić, że każdy pojedynczy czlowiek wpływa na klimat, wybierając samochód lub pociąg, piec na węgiel lub na gaz etc,etc

Wpływają na to nasi politycy, a my mamy wszystko narzucone.
1.Niech mi przestana zabierać pieniądze to bedzie mnie stać na panele słoneczne i tym samy likwidacje pieca węglowego.
2. Samochody jeżdza, a smogu nie ma..wymysł osoby która musi na tym zarobić.
3. Oszczędność wody, tak wpływamy na to..
4. Zakaz wycinek drzew, a przede wszystkim sadzenie nowych i koniec z asfaltowaniem i kostkowaniem terenu.

Tak to straszne, potworne, koszmarne, niemoralne, niesprawidliwe co PiS zrobił przez swoje 4 letnie rządy nie mieści się w głowie, gdyby dalej rządziło. PO to by Duża Woda nie miała w tej chwili 6ha, ale co najmniej 20 ha na może nawet 100 ha. P.S. z mojej strony to oczywiście sarkazm:P

@ Ola Wulkan wybuchnie i więcej syfu wyemituje niż cały Polski przemysł przez rok. Klimat zawsze cechował się zmiennością, nawet w dziejach Polski były okresy cieplejsze (np XV w) i chłodniejsze (np XVII w). Trzeba we wszystkim zachować umiar i pamiętać że ekologia to w dużej mierze biznes. Przykład – hulajnogi elektryczne. Zachwalane jako ekologiczny środek transportu. Prąd w Polsce z węgla, wydobycie pierwiastków i przetopienie emituje syf, produkcja też emituje syf do atmosfery a po etapie eksploatacji hulajnoga zostaje elektrośmieciem. Bardziej eko jest hulajnoga nieelektryczna.. Na zakupach kupujesz reklamówki? Ja biorę karton z półki i mam DARMOWE opakowanie w… Czytaj więcej »

Ale wszyscy sie ciesza z pieknych drog w lasach, pieknie odwodnionych, pieknie przetrzebionego lasu – takiego czystego i bez chynchow… na rydzynach to samo – autostrady w lesie!

czysty las? spadłem z krzesła! śmieci więcej niż grzybków i jagód razem policzonych!
PS. w zeszłym roku latem i zimą było tam w stawie jeszcze mniej wody, więc nie wymyślajmy sensacji.

ciekawe kto ta zaśmieca las, chyba jakieś trolle. Niedługo oddychanie będzie na kartki. Jest susza więc wysycha i tym samym spada poziom wód gruntowych. Jest to normalne zjawisko !

A co do tego jest winny klimat, niech leśniczy ruszy dupe i wykarczuje pogłębi ten akwen zamiast budować drogi w lesie „psu na bude potrzebne”, przecież w tej chwili to bagno zarasta, woda nic nie pomoże tylko pobudzi roślinność do większego wzrostu,…po co mu woda, posadzi sie drzewa,…przecież połowa Lasu Karolewskiego jest już wycięta !!!….niech wypieprzą dziada i wstawią kogo innego….

W którym jest ten staw miejscu? Jak tam trafić?

Wpisz sobie w mapy Googla ,, duza woda”I bez problemu znajdziesz.

Kiedy jesteś obok szpitala jedziesz aż na hermanów tą ulicą obok której jest parking zwiku oraz psychiatryk. Jak już jesteś tam na skrzyżowaniu to skręcasz w prawo i jedziesz przy lesie aż dotrzesz do bramki naprzeciwko której jest znak że jesteś w tereninie i tą drogą za bramką sobie dojedziesz

dziękuję 🙂

Czy ktoś wie jaki jest powód wycinki drzew w tym lesie? Oraz dlaczego leśnictwo nie chce uporządkować stawów? Susze to dobry moment na uporządkowanie dna stawów, a potem napelnią się przy porze deszczowej.