Strona główna Aktualności Z miasta Tyle zebrano na zabytkowe pomniki

Tyle zebrano na zabytkowe pomniki

0

Podczas tegorocznej kwesty do puszek Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie trafiło 17 641,08 zł.

Była to 11. zbiórka na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków pabianickich cmentarzy. Wzięli w niej udział przedstawiciele różnych środowisk. Oprócz członków Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie przy bramach kwestowali samorządowcy z miasta i powiatu, dziennikarze pabianickich mediów, lekarze i pielęgniarki, rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych, krwiodawcy, członkowie PCK, harcerze, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i wolontariusze z innych środowisk.

W kweście wzięło udział około 130 wolontariuszy, którzy pełnili dyżury na zmianę w godz. 9.00 – 16.00.

Wśród banknotów wrzucanych do puszek przez darczyńców dominowały 10 zł – 599 szt. Nie zabrakło nominałów 100 – złotowych w ilości 6 szt. Wśród bilonu najwięcej było dwuzłotówek – 1096 szt. Sporą ilość stanowiły również 1 – złotówki – 921 szt. Zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym wrzucono nominały 1, 2 i 5 – groszowe. Co ciekawe w jednej z puszek znalazła się także 5 – groszówka z czasów PRL-u.

Dotychczas podczas 11 zbiórek udało się zgromadzić kwotę 214.958,01 zł.

Podczas tegorocznej kwesty nie pobito rekordu, ale mimo to udało się zebrać nieco wyższą kwotę niż w roku ubiegłym, wtedy do puszek wpadło 16 606,89 złotych.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułKaretka do zwierzęcych zadań specjalnych
Następny artykułTu będą kamery. Zatwierdzono wskazane miejsca
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments