Strona główna Aktualności Tutaj za kilka dni będziemy jeździć inaczej niż teraz

Tutaj za kilka dni będziemy jeździć inaczej niż teraz

2
Finał pewnego etapu robót na drodze ekspresowej S14 spowoduje w obrębie węzła Łódź Lublinek zmiany w organizacji ruchu. Trzeba być na nie przygotowanym od najbliższego piątku. 

Jak informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zostanie zamknięta łącznica południe – wschód, z dotychczasowym ruchem w obu kierunkach. Jest to związane z koniecznością przeprowadzenia na niej prac, takich jak wymiana nawierzchni, uzupełnienie barier, odtworzenie oznakowania poziomego itp.

Oznaczają one równocześnie, że kierowcy zmierzający od strony Łodzi w kierunku drogi ekspresowej S8 pojadą po nowej łącznicy wschód – południe, czyli tak, jak ruch ma tam wyglądać docelowo.

Natomiast podróżujący drogą ekspresową S14 od strony drogi S8 i Pabianic do Łodzi będą musieli zjechać przed węzłem z jezdni wschodniej na zachodnią (ruch na krótkim odcinku będzie odbywał się tam w dwóch kierunkach), następnie po tymczasowym łączniku wjechać na łącznicę (północ – wschód) i stąd pojechać w stronę Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zdjęcie jak rozumiem przedstawia budowany fragment węzła Łódź Lublinek.

a kto by się tam przejmował zdjęciami 😉