Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj będzie jaśniej

Tutaj będzie jaśniej

1
Latarnie oświetlają drogę samochodom, a nie pieszym i rowerzystom
Została podpisana umowa na montaż nowego oświetlenia na ul. Piotra Skargi i dodatkowego na ul. Wiejskiej, z terminem realizacji do końca listopada.

Będzie nowe oświetlenie uliczne na ul. Piotra Skargi, między ul. Bóźniczną a 3 Maja. Zamontowane zostaną cztery latarnie drogowe i dwie latarnie doświetlenia przejścia dla pieszych przy 3 Maja.
Doświetlona zostanie też droga dla rowerów na ulicy Wiejskiej.

– Zmiana polega na wymianie na istniejących słupach oświetlenia ulicznego wysięgników z pojedynczych na podwójne i montażu dodatkowych opraw, żeby doświetlić trasę dla rowerów i chodnik – mówi Aneta Klimek, rzecznik urzędu miejskiego.

Dodatkowo uzupełnione zostanie oświetlenie uliczne w ul. Pogodnej, na końcowym odcinku, od skrzyżowania z ul. Polną. Stanie tam siedem latarni. 24 października został ogłoszony przetarg na budowę, z terminem składania ofert przez wykonawców do 8 listopada. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu, tzn. podpisania umowy z wybranym oferentem, będzie on miał czas na zrealizowanie zadania do 18 grudnia.
Rozbudowane zostało oświetlenie uliczne na ul. Popławskiej o dwie latarnie w pasie drogowym oraz doświetlone zostało już trzecie przejście dla pieszych w rejonie Carrefoura na osiedlu Bugaj. Tym razem zamontowano dwie lampy ze źródłami światła typu LED w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Wajsówny przy skrzyżowaniu ulic Wajsówny/Popławska. W tym miesiącu zakończył się odbiór techniczny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że nie więcej.