Strona główna Nie przegap Tutaj zaczną roboty w wakacje, tam trzeba na nie poczekać…

Tutaj zaczną roboty w wakacje, tam trzeba na nie poczekać…

0
Zdjęcie ilustracyjne.

Mieszkańcy czterech ulic na Zatorzu, którzy mieli nadzieję, że wkrótce poprawi się stan ich nawierzchni muszą uzbroić się w cierpliwość. Zarząd Dróg Miejskich nie przyjął bowiem żadnej z dwóch złożonych w przetargu ofert na wykonanie prac. I ponownie będzie szukał firmy, która je przeprowadzi. 

Opóźnienie w realizacji nastąpi na Bukowej, Morwowej, Laskowej i Jaśminowej, gdzie łącznie do utwardzenia jest ponad 5600 metrów kwadratowych. Urzędnicy przeznaczyli na to zadanie 627 tys. zł. Droższa firma zażądała 899 tys. zł. Włodan tylko 1100 zł więcej niż zarezerwowana kwota. Ale…

– Podczas oceny ofert brane są pod uwagę różne kryteria (m.in. termin wykonania robót) i ostatecznie lepszy wynik uzyskał Zakład Remontowo – Drogowy w Łodzi. Jednak ze względu na znacznie wyższą sumę od tej, którą mamy, nie przyjęliśmy jego oferty. Przetarg zostanie powtórzony – wyjaśnia Sławomir Wasilczyk, wicedyrektor ZDM.

Nową nawierzchnię będą miały szybciej ulice: Ułańska, Ogrodowa, Wiśniowa i Brauna, gdzie asfalt trzeba położyć na powierzchni niespełna 5400 metrów kwadratowych. W tym przypadku złożono tylko jedną ofertę, opiewającą na 581,5 tys. zł (zrobił to Włodan), a ZDM ją zaakceptował. Na przedsięwzięcie przeznaczył 583 tys. zł.

– Przed podpisaniem umowy z wykonawcą musimy sprawdzić dokumentację. Sądzę więc, że prace rozpoczną się tam około połowy sierpnia – mówi wicedyrektor.
REKLAMA
Poprzedni artykułPielęgnacja stóp – bądź przygotowana na lato!
Następny artykułŻwawy dziadek i jego 800 koni – relacja z zlotu Audi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments