Strona główna Aktualności Komunikacja Tu stanie 55 samochodów

Tu stanie 55 samochodów

9

Do końca grudnia ma się zakończyć budowa miejsc parkingowych i chodnika przy ulicy Mokrej.

Walka o budowę parkingu trwała kilka lat, bo władze Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie mogły zdobyć zgody wszystkich mieszkańców na zajęcie terenów przy blokach. Parking zajmie więcej miejsca (cały pas drogowy należący do ZDiZM), dlatego chodnik wejdzie na teren PSM. Inwestycja kosztuje około 160 tys. złotych. Drogowcy kładą kostkę tylko po północnej stronie ulicy, od nr 16 do 22.

Jeżeli PSM uzyska kolejne zgody na zajęcie terenu, w przyszłym roku rozpocznie się budowa miejsc postojowych po drugiej stronie ulicy – tłumaczy Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.

Tam ma się zmieścić kolejnych 45 samochodów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przede wszystkim podziękowania dla Pana Tomasza Pierzchały, który najbardziej jest zaangażowany w tego typu prace.!!!

no no :))

Od ponad 4 lat Społecznik i Spółdzielca Rafał Wójcik walczy o parkingi, altanki śmietnikowe, odgrzybianie, podtopienia, docieplanie bloków, wentylacje mieszkań, oświetlenie chodników i wiele innych rzeczy – szacun i podziękowania, bo już widać efekty.

Fakt, że powstają miejsca parkingowe jest na pewno pozytywną wiadomością. Ja jednak zachęcam do odwiedzenia ulicy Toruńskiej i jej nowego parkingu. Czy był tam potrzebny? – na pewno tak, ale to co powstało to tragedia. Wiem, nie mieszka tu ani Pan Prezydent, ani Radny Wszystko Mogę czy Pan Już Senator, i na pewno się już w tym temacie nie zmieni , ale naprawdę szkoda tak wyrzucanych pieniędzy. Na Bugaju widać parking powstaje duży, wygodny na Toruńskiej został zwężony i zmniejszony. Przy zaparkowanych samochodach na pewno nie wjadą żadne służby pod blok. A standard wykonania i wykończenia! Zamiast płyt chodnikowych wylany… Czytaj więcej »

No bo to jest narzekanie, po tamtym poligonie cieszył bym się nawet z równo ułożonych płyt chodnikowych, a tak na marginesie płyty ażurowe po 2 latach były by do wywalenia, a ich mocniejszy odpowiednik na podkładzie betonowym nie wchłania wody i wygląda podobnie co kostka. Resztę zostawiam do ponownego przemyślenia

P.S.
Co do tego paska betonu zgadzam się i uważam, że zwężenie chodnika w tym miejscu na rzecz szerszego parkingu nie było by złe.

PiSiorki już przeginacie. Może jeszcze powiecie, że to jego pomysł. O ten parking od lat walczyli różni ludzie, ale z pewnością nie Pierzchala. On jest zbędnym ogniwem ZDiZM zatrudnionym od pięciu miesięcy, a umowa z PSM jest od prawie roku. Łuczaka wylansowaliscie do Warszawy to czas na budowanie Pierzchaly. Obłuda i tyle!

A ja za ten parking serdecznie dziękuję Łukaszowi S. choć już od dawna tu nie mieszka… Nie było lekko, ale się udało 🙂 Kto był zainteresowany tematem ten zna prawdę… ugh… już czuję ciężar napływających gorzkich żali…

może i budują parking ale kto opiniował projekt? Mowa tu np. o braku chodnika ze szczytu bloku mokra 16/18 od strony pojemników na śmieci, to ludzie maja chodzić do wokół bloku by skorzystać z pojemników?

„Sukces ma wielu ojców …” – chętnie udostepnię 3 segregatory pism i dokumentów i starań w tej i innych sprawach, a wszystko to dla dobra sprawy Spółdzielców i Pabianiczan . Fakt jest taki, że warto działać dla swojej małej Ojczyzny. Warto pamiętać, że to nasze wspólne dobro, a nie tych co nim zarządzają – nasi pracownicy. Warto chodzić na Walne Zebranie PSM. Na Sesje Rady Miasta i pukać do naszych przedstawicieli, by pilnowali naszych pieniędzy. Sukces w świadomości i aktywności. Niech moc będzie z Nami 🙂