Strona główna Aktualności Z miasta Tu przejdziemy po równym

Tu przejdziemy po równym

11

Jest lista chodników zakwalifikowanych do wymiany w tym roku.

Po nowej kostce będą chodzili mieszkańcy ulic:

– Poniatowskiego –  strona zachodnia o powierzchni ok. 691 m² oraz wschodnia o powierzchni ok. 1 517 m²

– Szarych Szeregów – strona zachodnia o powierzchni ok. 559 m²  (od Odrodzenia do Robotniczej),

– Mokrej – strona południowa o powierzchni ok. 1 008 m²,

– Karniszewickiej – strona północna o powierzchni ok. 2 371 m² (od Wspólnej do Torowej),

– Powstańców Warszawy – strona wschodnia o powierzchni ok. 820 m²,

– Żeromskiego – strona wschodnia o powierzchni ok. 1 841 m² (od Zamkowej do Partyzanckiej),

– Południowej – strona zachodnia o powierzchni ok. 1.060 m² (Od Moniuszki do Orlej),

– Kościuszki –  strona zachodnia o powierzchni ok. 1 447 m²,

– Wschodniej – strona północna o powierzchni ok. 202 m² (od Spornej do Dobrej),

– Podleśnej – strona północna o powierzchni ok. 320 m²,

– Piotra Skargi – strona północna o powierzchni ok. 470 m² (od Biedronki do Nawrockiego),

– Żelaznej – strona wschodnia o powierzchni ok. 687 m² (od Partyzanckiej do Karniszewickiej),

– św. Jana – strona zachodnia o powierzchni ok. 734 m² (od Partyzanckiej do Karniszewickiej).

Sprawdź wieloletni plan remontów drogowych w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułNatalia w kadrze Polski
Następny artykułProsto w drzewo. Kierowca zakleszczony w aucie (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To może niech prezydent przejdzie się jutrzkowicka i jeszcze niech prowadzi wózek z dzieckiem od 10 lat słychać ze bedą robić chodnik a nic z tego sobie nie robią

Po nowej kostce będą chodzili mieszkańcy ulic:………., pod warunkiem ze sobie kostkę wezmą do domu, nie da się chodzić tam gdzie są zaparkowane samochody a tak to wygląda najpierw chodnik jest niszczony przez parkujących potem miasto układa równiutką kosteczkę żeby kierowcy nie niszczyli sobie zawieszenia, na chodniko-parkingach nie ma miejsca dla pieszych.

Tobie to chyba wszystko w życiu przeszkadza…

mądralo spróbuj przejechać wózkiem z dzieckiem po chodniku na którym parkują mistrzowie kierownicy pozostawiając 50 cm, ale co ja będę tłumaczył osobnikowi który ma tylko mózg, oprócz mózgu trzeba tez mieć rozum

Chodziło, mi o te że w każdej dobrej wiadomości znajdą się narzekacze, że to a tamto…

Po raz pierwszy na skutek nieudolności i bezmyślności tych samych radnych i prezydenta, który wcześniej jako radny blokował inwestycje, pompując miliony w szpital o którego kondycji finansowej wróble ćwierkają, że najlepsza nie jest.
Co to za inwestycja w postaci kostki chodnikowej?
Śmiech na sali. Wyjedź z Pabianic gdziekolwiek aby porównać jak inne miasta wykorzystały unijne pieniądze. Chodnik to uzupełnienie inwestycji. U nas od kilkunastu lat trwa dyskusja jak ma wyglądać rynek. Aktualnie odsłona 1050. Matysiakowie czy W Jezioranach mają ostrą konkurencję. Żenada.

szpital miał zadłużenie równe całemu budżetowi Pabianic, prawda jest taka, że choć o tym mało kto pamięta tego nie widać, ale gdyby nie Dychty upartość i jakby nie było pomoc ze strony rządu, bylibyśmy w ciemnej d….dzisiaj mówimy o inwestycjach za kilka milionów, pamiętajmy że miasto spłaciło ponad 100 , żeby dzisiaj taki onet jak skręci nogę na rowerze lub dostanie sraczki po grillu miał gdzie jechać się ratować

Szpital mógł być poddany procesowi całkowitej lub częściowej prywatyzacji, co wcale nie musiało równać się płatnej opiece zdrowotnej, ale antyonet jako typowy socjalista nie dopuszczał pewnie w swoim ciasnym pojmowaniu rzeczywistości takiego rozwiązania. Byli inwestorzy skłonni spłacić długi szpitala nawet za dzierżawę, niekoniecznie przejęcie na własność. Niestety lobby pracowników szpitala, często politycznie umocowanych rodzin lokalnych notabli, przestraszone redukcją zatrudnienia zrobiło swoje. Dlatego dzisiaj trzeba się podniecać wymianą chodników. Olbrzymia inwestycja jak na Pabianiczkowo, nie ma co. Ciekawe co się stanie gdy kreatywna księgowość w szpitalu zawiedzie i światło ujrzą nowe zobowiązania finansowe tej jednostki.

Wywód słuszny, tylko umknęło, że największym wrogiem prywatyzacji (całkowitej lub częściowej) służby zdrowia jest (rzekomo) prawicowy PiS. Sorry, taki mamy klimat, że w tym kraju mamy prawicową lewicę i lewicową prawicę. Po 1989 r. nie było w Polsce bardziej prawicowego rządu, niż rząd …. Leszka Millera i nie ma bardziej lewicowej partii, niż PiS.

wreszcie! bo już kilka razy miską zahaczyłem parkując. A chybotliwe płyty unosząc się rysowały próg! 🙂 Jestem zadowolony z planowanych inwestycji. Mogli by jeszcze je lekko poszerzyć po długości bo te … z wózkami od dzieciaków się przeciskają i rysują lakier z boku. A ile to się nagadają do siebie po drodze ;p

To też prawda, ale mnie dodatkowo przeraża co innego. To partyjniactwo i nepotyzm powoduje rozmycie odpowiedzialności i dotyczy to nie tylko obecnego Prezydenta, Rady Miasta, czy urzędników. Np. jesteśmy jedyną gminą w Polsce, która musi dźwigać ciężar utrzymania szpitala (wyłączając duże miasta na prawach powiatu). Wszędzie szpitale są powiatowe – u nas gminny. Wcześniej też był powiatowy, ale ktoś chciał „kręcić lody” i powiat się tego g…a chętnie pozbył. Czy ktoś za to beknął? Kto za to zapłacił? Tylko my – mając teraz główną ulicę bez asfaltu i inne sprawy, o których pisałeś. A swoją drogą nie rozumiem marnotrawstwa środków… Czytaj więcej »