Strona główna Aktualności Z miasta Tu do lekarza specjalisty nie trzeba czekać. Ani płacić za wizytę

Tu do lekarza specjalisty nie trzeba czekać. Ani płacić za wizytę

1
fot. PROMED
Dla pacjentów, którym wizytę u lekarza specjalisty wyznaczono za wiele tygodni lub miesięcy to możliwość skrócenia czasu oczekiwania na nią do minimum. Bez ponoszenia kosztów. Gdzie? W centrum medycznym Promed (grupa Scanmed) przy ul. Mariańskiej 5A. 

Pabianiczanie mogą tam skorzystać z konsultacji w rozmaitych dziedzinach, takich jak endokrynologia, fizjoterapia, dietetyka, chirurgia ogólna, neurologia, ortopedia, ginekologia i kardiologia. Placówka przystąpiła bowiem do projektu „Jakość w POZ”, współfinansowanego ze środków unijnych (z Europejskiego Funduszu Społecznego), są więc pieniądze na ten cel.

– Został on stworzony z myślą o pacjentach. Widzimy, z jakimi trudnościami się borykają i postanowiliśmy ułatwić im dostęp do specjalistycznego leczenia. Wizyty są całkowicie bezpłatne, a jedynym warunkiem jest zapisanie się u nas do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wyboru poprzez złożenie deklaracji NFZ można dokonać spośród dwóch lekarzy, a przyjść na wizytę do jednego z ośmiu – mówi Oliwia Łabędowicz – Wroniak, kierownik Promedu.

Według zapewnień kierownika czas oczekiwania na specjalistyczne konsultacje wynosi maksymalnie dwa tygodnie. Można z nich korzystać wielokrotnie.

– Wszyscy wiemy, że kolejki do specjalistów są długie lub bardzo długie. Aby dostać się do endokrynologa, trzeba czekać do 2020 roku. Nasz pacjent może przyjść na taką wizytę właściwie od razu – dodaje Oliwia Łabędowicz – Wroniak.

Projekt jest adresowany do osób pełnoletnich. Nie obejmuje badań laboratoryjnych, obrazowych i diagnostycznych. Potrwa co najmniej do końca listopada.

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja ustaliła dane denatki
Następny artykułŚladami wielokulturowości: Stare Miasto
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zwyczajne łapanie klienta, liczy się podpis na deklaracji a reszta nie jest istotna, w myśl przysłowia, „Tonący brzytwy się chwyta”