Strona główna Aktualności Biznes Trzy duże firmy budują przy ul. Giełdowej

Trzy duże firmy budują przy ul. Giełdowej

22
Przy ul. Giełdowej w Ksawerowie powoli powstaje potężna strefa przemysłowa. Prace inwestycyjne prowadzą tam aktualnie 3 firmy. 
Japończycy

Największą inwestycją jest zapewne budowa fabryki japońskiej firmy Daikin produkującej pompy ciepła. To tutaj 7 lipca był premier Mateusz Morawiecki, który zachwalał współpracę na linii Polska – Japonia.
– To znakomita wiadomość, że będziemy mieli w Polsce tak wysoce zaawansowaną inwestycję. To jest to, na czym nam najbardziej zależy. Cieszę się, że relacje polsko-japońskie rozwijają się tak znakomicie – mówił w wakacje szef rządu.

Właśnie ruszyły tzw. prace ziemne pod fabrykę. Firma 16 listopada otrzymała pozwolenie na budowę linii kablowej SN-15kV wraz z rozbiórką linii napowietrznej. Daikin nie ma jeszcze pozwolenia na budowę samego obiektu. Teren wykupiony przez firmę to aż 32 hektary.
Goście z Osaki odwiedzili ostatnio Urząd Gminy w Ksawerowie i przedstawili wizję rozwoju firmy oraz potwierdzili planowany termin zakończenia inwestycji do czerwca 2024 r. Wtedy to Daikin zatrudni w Ksawerowie około 600 pracowników, docelowo ma być to nawet 3000 osób.

Niemcy

Trwa również rozbudowa niemieckiej fabryki Miele. Na początku 2022 roku firma poinformowała, że powierzchnia zakładu 12 000 m² zostanie podwojona.

– Chcemy budynek wyposażyć w nowoczesne technologie takie jak fotowoltaika, czy wykorzystać na cele zakładu energię geotermalną – mówi Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający zakład Miele w Ksawerowie. – Myślimy również o nowych miejscach pracy. Ze względu na różnorodność procesów produkcyjnych i wspomagających wymagana będzie odpowiednio duża liczba różnych pracowników i kwalifikacji, począwszy od pracowników produkcyjnych i operatorów maszyn, po personel logistyki i utrzymania ruchu, a także specjalistów i inżynierów w obszarze administracyjnym.

Miele Technika w Ksawerowie to najmłodsze dziecko Grupy Miele
i jedyny zakład produkcyjny Miele w Polsce. Budowę fabryki rozpoczęto w 2018 roku, a już siedem miesięcy później do hal wprowadzono pierwsze urządzenia produkcyjne. We wrześniu 2019 uruchomiona została na jednej zmianie produkcja pralek początkowo w niewielkim wolumenie ze względu na trwające jeszcze szkolenia pracowników. Kolejne zmiany zostały zrekrutowane odpowiednio w 2020 i 2021 roku. Obecnie fabryka zatrudnia około 370 pracowników, ale po rozbudowie planuje się zwiększenie zatrudnienia do nawet 700 – 800 osób.

Polacy

Swoją siedzibę buduje również pabianicka firma Kabo sp. z o.o. działająca w branży tekstylnej. Dokładnie przy ul. Towarowej powstaje hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem socjalno-biurowym. Przed budynkiem zaplanowano 79 miejsc parkingowych. Prace na tym terenie ruszyły 30 sierpnia 2022 roku i maja zakończyć się do 30 października 2023 roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułOtyłość dopada pabianiczan
Następny artykułO słupy ogłoszeniowe też trzeba dbać. Nie zawsze tak było
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko skąd nabrać pracowników przy takich pensjach jakie oferują?
Tak samo jak magazyny w Łodzi mają ciągłą rotację bo za minimalna + premia małą kto chce pracować i jest w stanie się utrzymać.

Naprawdę martwisz się, skąd mają wziąć pracowników? Mnie się wydaje, że wezmą.

Dokładnie. Za murzynów nas mają.

CZY INNY NIŻ BIALY JEST GORSZY?

Tak.

Ponieważ?

Chyba ciebie …. Jak się czujesz tak będą cię traktowali. Nie chowaj się za większością.

Dokładnie. Za niebiałych nas mają.

jakie pensje oferują?

Minimal, co chcesz polaczku, raty opłacić?

Olo, a skąd wiesz, że tutaj będzie tak samo jak na magazynach w Łodzi? Masz jakieś potwierdzone informacje na temat zarobków w tych firmach?

Last edited 11 miesięcy temu by Piotr

Bo znam dużo osób z HR które rekrutuja do lodzkich fabryk i magazynow i nikt nie da wiecej.
Nie spodziewasz sie ,że to bedzie praca z umowa bezposrenio a nie przez agencje a co dopiero pensja nie przebije niczego innego co jest teraz w lodzkich ofertach.
Sory za pisownie pisze z telefonu.

Tak, tak, znasz. Tak jak we wcześniejszych komentarzach byłeś inżynierem i prawnikiem. Niestety to nie wystarczy, żebyś mógł uwiarygodnić swój bełkot.

Mam ci wysłać numery telefonu ?
Nie byłem inżynierem ani prawnikiem a to ,iż wypowiadam się w różnych kwestiach to po prostu mam taką możliwość i trochę znam tych tematów.
Myślisz ,że co będzie lepiej niż na magazynach z płacą i pracą?

Skoro „znasz trochę tych tematów”, to jesteś godny zaufania. W takim razie podaj te numery.

a obiady będą ?

Z deserem

3 firmy, z czego 2 zagraniczne. No ale jedna z nich japońska, to możemy z dumą mówić że jesteśmy montownią nie Europy, a świata.

Strój roboczy co 6mcy, obiadki po zyla, pekaes pod dom i moge robic nawet na czarno w mjele

i dancing w niedziele obowiązkowo

Tańczyłbym!

Kiedy powstawała tam tzw giełda też było głośno i cudownie. Skanowania sukcesu nie było końca. Manna z nieba dla przedsiębiorców. Ile to potrwało ? Bardzo niedługo. Dowalono takie czynsze że szybko wykończono chętnych a z tak wielkiego obiektu zadowoleni byli tylko pasjonaci rowerów rolek i deskorolek. A teraz poczekajmy z brawami .poczekajmy .