Strona główna Na sygnale Kryminalne Trzech pijanych

Trzech pijanych

0

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu pabianickiego w piątek i sobotę.

1 sierpnia około godz. 14:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Pabianicach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. 20 Stycznia 23 – pisaliśmy o tym TUTAJ. Kierujący Michał W., lat 36, mieszkaniec Pabianic w wyniku badania na zawartość alkoholu wydmuchał 1,25 mg/l, teraz odpowie za przestępstwo i wykroczenia. Pasażerem był Michał U., lat 35, mieszkaniec Pabianic.

 

Także 1 sierpnia około godz. 17:30 w Pabianicach na ul. Reymonta przy ul. Zamkowej policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi zauważyli kierującego (Krzysztof C., lat 30, mieszkaniec Pabianic) samochodem Ford Fiesta, który wraz z pasażerem (Arkadiusz J., lat 35, mieszkaniec Pabianic) nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 

Gdy pojazd zatrzymał się przy ul. Wyspiańskiego, mężczyźni starali się szybko od niego oddalić, jednak policjanci ujęli obu sprawców wykroczeń.  W wyniku dalszej kontroli okazało się, że kierujący po badaniu trzeźwości uzyskał wynik 0,71 mg/l, ponadto posiada już zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejsze „osiągnięcia drogowe”. W bagażniku pojazdu policjanci ujawnili zaś 64 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy (wykroczenie karno – skarbowe). Teraz kierujący odpowie za przestępstwa i wykroczenia, natomiast pasażer za wykroczenia.

 

2 sierpnia około godz. 07:55 Dłutowie na ul. Głównej przy ul. Bełchatowskiej policjanci z pabianickiej drogówki zauważyli kierującego niekorzystającego z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Gdy podali sygnał do zatrzymania Stanisław R. (lat 64, mieszkaniec gminy Dłutów) nie reagował i gwałtownie przyśpieszył.

W wyniku pościgu policjanci zatrzymali kierowcę Daewoo Lanosa, który w wyniku badania trzeźwości w KPP w Pabianicach uzyskał wynik: 0,52 mg/l. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

REKLAMA
Poprzedni artykułPoparzony rolnik
Następny artykułPracownica stacji zapobiegła tragedii