Strona główna Aktualności Trwa Powszechny Spis Rolny

Trwa Powszechny Spis Rolny

0

W całej Polsce rozpoczął się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. Dane zbierane są wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.

Powszechny Spis Rolny to badanie realizowane co 10 lat we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Jest to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa. Jego wyniki są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie opisać polskie rolnictwo i polską wieś. Kondycja rolnictwa i perspektywy jego rozwoju są ważne dla każdego z nas, nawet jeśli nie jesteśmy rolnikami i nie bierzemy udziału w spisie.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem telefonicznym w celu przeprowadzenia spisu. Kolejną formą spisu jest spis bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrzów terenowych. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://spisrolny.gov.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments