Strona główna Dzieje się „Toleruję, akceptuję”. Happening na Starym Rynku

„Toleruję, akceptuję”. Happening na Starym Rynku

0
fot. Agrafka
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tolerancji pabianiccy wolontariusze organizują w naszym mieście happening – z ważnym przesłaniem.

Został on zaplanowany w najbliższy piątek (15 listopada) o godz. 13.00 na Starym Rynku, z udziałem m.in. dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Mile widziani są jednak wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Jego głównym założeniem jest budowa symbolicznego „mostu tolerancji”. Ten będzie zaczynał się od dużego napisu „Nie toleruję, nie akceptuję”, natomiast na końcu znajdzie się inny: „Toleruję, akceptuję”.

Uczestnicy przyniosą ze sobą kartki z pomysłami na działania budujące tolerancję i akceptację wśród ludzi. Właśnie z tych trzymanych w górze (parami) kartek powstanie „most”.

– Przejdą przez niego goście biorący udział w projekcie „Randka z tolerancją” (to cykl spotkań z osobami reprezentującymi różne grupy społeczne, które wiedzą, czym jest brak tolerancji – przyp. red.) – wyjaśnia Agnieszka Jaksa, koordynator grupy wolontarystycznej „Agrafka”. – Każdy gość będzie miał projektową koszulkę z napisem, w jaki sposób pokonał krytykę.

Podczas happeningu rozdadzą też ulotki z informacjami o możliwościach wsparcia osób doznających przemocy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments