Strona główna Dzieje się Kultura To zdjęcie urzekło jury

To zdjęcie urzekło jury

0

Paulina Bojanowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym.

Młoda fotografka z klasy VI E wzięła udział w konkursie  organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej „KLIO” w Wałbrzychu. Tematem prac były symbole narodowe, a konkretnie ilustracja hasła „Polska w obiektywie”. Fotografia miała przedstawiać obiekt historyczny, krajobraz przyrody lub postać. Pod ocenę brane były walory artystyczne oraz inspiracja bogatym dziedzictwem kulturowym kraju.
Zdjęcie wysłane na konkurs zostało zrobione przez pabianiczankę w Muzeum Powstania Warszawskiego. – Wizyta była dla mnie wstrząsającym i smutnym przeżyciem. Wszystkie eksponaty, zdjęcia i filmy przypominały o okrucieństwie wojny – opisała swoją pracę Paulina. – Wychodząc z muzeum byłam przygnębiona do momentu, gdy na Ścianie Pamięci zobaczyłam zdjęcie 8-letniej Różyczki Goździewskiej, dzielnej dziewczynki – sanitariuszki. Jej uśmiech i pogodna twarz napełniły mnie spokojem.

Za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie Paulina otrzymała tablet. Jej udział w konkursie nadzorowała Edyta Saleta-Antol.

Różyczka

 

REKLAMA