Strona główna Aktualności Polityka To już pewne. Andrzej Duda prezydentem na kolejną kadencję!

To już pewne. Andrzej Duda prezydentem na kolejną kadencję!

20
Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne wyniki wyborów, aczkolwiek brakuje głosów jedynie z 9 zagranicznych obwodów. 

Według podanych wyników (dane z 99,97%) Andrzej Duda zdobył 51,21% głosów i będzie prezydentem na kolejną kadencję. Zwycięzca zdobył około pół miliona głosów więcej od konkurenta.

Frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 67,5%.

Sprawdź, jak głosowały Pabianice.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie podoba mi się to 😏 Będzie gorzej niż było.

Z całą pewnością będzie 'lepiej’! Nadchodzi nowa fala rozdawnictwa dla suwerena z 'sakiewki rządu’ (czyli w praktyce wszystkich obywateli, ale szczególnie oberwą przedsiębiorcy i zarabiający powyżej średniej krajowej) , ojczyzny dojnej dla swoich, dekretów 'bez żadnego trybu’, rekomunizacji wszystkiego, co się da… Jak pięknie do tego pasują słowa Kukiza i Piersi: „Powróćże komuno w góry i nad morze, znowu będzie można z pola ukraść zboże. Łoj, Święty Józefie, zmiłuj się nad nami; wróć do nas komuno drzwiami i oknami”… Smutne, że żelazny elektorat obecnej grupy trzymającej władzę kompletnie zapomniał, że to wszystko już kiedyś było…

Betonowy elektorat żyje przeszłością. Najlepszy był gościu pod LO1 co na cwaniaka z dowodem w ręce, że ma 68 lat i wchodzi bez kolejki BO MOŻE i będzie głosował na długopisa bo wtedy nie będzie musiał pracować do 70. No żeby się nie zdziwił jak będzie pod cmentarzem kwiatki sprzedawał bo inflacja zeżre mu i tak żałosną emeryturę. Ekonomiczny beton w postaci emerytów i beneficjentów nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji jakie niesie za sobą rozdawnictwo pieniędzy, oni widzą tylko że „dają” a tamci nie dawali. 30 lat się błąkam po tej planecie i w tym kraju zawsze rządzą te… Czytaj więcej »

Zobaczymy co napiszesz jak będziesz w jego wieku.Młody jestes i nie doświadczony,ale może za 30 lat starośc będziesz miał lepszą.

Żeby nie pisać takich rzeczy w jego wieku już teraz działam, spokojna twoja rozczochrana.

Zadziwiające jest to,że dookoła krzyczy się o rozdawnictwie,pluje się na „pisiorów”a młodzi ludzie robią sobie trzecie czy czwarte dziecko,przytulają po 500zł na każde,emeryci łapią trzynastą emeryturę i pytają o czternastą…a przecież trzeba mieć swój honor a nie do złego rządu łapy wyciągać!Może Ci co tak plują na rząd p.Dudy powinni te swoje profity wpłacać na hospicja czy domy dziecka,a nie robić z siebie świnię a z własnej gęby,przysłowiową cholewę!!!

Droga Beato, gdzie logika? Skoro ten cudowny rząd wyciąga kasę z mojej kieszeni (w różnej postaci), to normalnym jest, że będę chciał odzyskać swoje. Na tej samej zasadzie może powinienem zrezygnować z każdego rodzaju ulg, dofinansowań i kupować wszystko jak najdrożej – a niech się ktoś inny moim kosztem pożywi, prawda? Jeśli Ty lubisz pracować na innych w imię utopijnego socjalizmu, to gratuluję podejścia i zdrowia życzę.

Ja z tych profitów nie korzystam,moje dzieci też.Trzeba mieć swój honor,tym się różnimy.Rząd PO okradł nas z czego tylko mógł,za ich przyzwoleniem,złodziejstwo kwitło,więc tylko pogratulować tym co ich popierają.Można tylko się domyślać czemu!!!!

Z honorem u mnie wszystko w porządku, nikomu niczego nie ukradłem i spokojnie patrzę w lustro. Z tymże honorem omawiany temat ma jednak niewiele wspólnego, chodzi tu raczej o naiwność – a że nie mam zamiaru być naiwnym, dlatego korzystam z 500+ póki mogę. Życzę Ci, Beato, żebyś miała dzieci mądrzejsze od Ciebie – może kiedyś wytłumaczą Ci, gdzie popełniłaś błąd w rozumowaniu. Powtarzasz te same bajki, którymi karmi nas obecna władza. I albo nie widzisz, albo nie chcesz widzieć, że ta obecna władza również nas okrada. Tyle że perfekcyjnie zawłaszczyli pojęcia takie jak prawda, prawo, sprawiedliwość – więc lud… Czytaj więcej »

Ja nie twierdzę że ta władza nas nie okrada i ja tej władzy nie popieram i też nie przyczyniam się do tego złodziejstwa.Czytać trzeba umieć że zrozumieniem.

W takim razie wytłumacz proszę, czemu w kontekście bieżącego tematu (przypomnę – chodzi o wyniki II tury wyborów) użyłaś argumentu, że PO kradło; a ludzie, którzy popierają te formację są be? Czytanie ze zrozumieniem samo w sobie sporządza się do interpretacji słów autora, jeśli wypowiedź można zrozumieć wielorako, to każda interpretacja jest tak samo dobra – czyż nie?

Poprzednia władza bez żadnych zahamowań ukradła mi moje własne pieniądze z OFE,podniosła wiek emerytalny i podatki i pewnie gdyby nadal rządzili,to zatyrałabym się na śmierć,nie doczekawszy emerytury,jak duży procent Polaków w tym kraju.

Patrz, ci obecni wykończyli OFE, a podatków jakimś cudem nie tylko nie obniżają, ale dokładają nowe. Co do obniżenia wieku emerytalnego, ot typowa krótkowzroczność i zainteresowanie tylko własnym czubkiem nosa – demografia jest nieubłagana, za dwadzieścia lat na emerytury będzie pracowało odczuwalnie mniej ludzi niż obecnie i będą musieli pracować do 70-tki; żeby się system spiął. Ale kto by się tym teraz przejmował, prawda? Przekaż proszę swoim dzieciom, że cwanej mamusi się nie chciało 'tyrać’, ale one już będą musiały… bezcenna lekcja tzw. życiowej zaradności.

BRAWO. SAMO WYSTĄPIENIE PO OGŁOSZENIU WYNIKU POKAZAŁO KLASĘ PANA PREZYDENTA.

100% Racji.

A taki był ładny amerykański

Trzaskowskiego zgubiła buta i arogancja. Ale tak to jest że pycha kroczy przed upadkiem.

zwolennicy PO musicie się pogodzić z przegraną, nie ma wyjścia

Spokojnie, Bolo – jakoś to przeboleję (podobnie jak inni zwolennicy – tu doprecyzuję – opcji antyPiS). A jak obecną władza zbyt mocno będzie mi robiła pod górę, to zmienię kraj zamieszkania i z oddali będę obserwował tę piękna katastrofę. Miłego dnia!

Tylko niedługo nie płaczcie,że są podwyżki.
Państwo jest zadłużone na miliardy! A muszą mieć na 500+,13 emerytury.
Tak nawiasem mówiąc to powinni sprawdzać Tych którzy pobierają 500+,bo widzę ,że większość te pieniądze inwestuje w Siebie,alkohol,a nie w dzieci. Kiedyś nie było żadnych 500+ i rodzice wychowywali Nas za pieniądze ciężko zarobione!
Ile razy to się widzi matkę która nie pracuje,dostaje alimenty,500+,rodzinne i całość przeznacza na Siebie.Bo woli znajomych od dziecka.A co,mieszka u rodziców to wie,że rodzice wyżywią, ubiorą itd. Sorry,ale aż się zdenerwowałam. Nienawidzę takich państwowych pasożytów!