Strona główna Aktualności Polityka Pabianice postawiły na Trzaskowskiego

Pabianice postawiły na Trzaskowskiego

44
Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory w Pabianicach. Sondaż late poll wskazuje jednak, że to Andrzej Duda będzie prezydentem RP drugą kadencję.

Jak wynika z protokołów zatwierdzonych we wszystkich obwodowych komisjach w mieście Rafał Trzaskowski zdobył 18 659 głosów (55,09%), a Andrzej Duda 15 208 (44,91%).
Duda wygrał jedynie w 3 z 29 obwodowych komisji: w szpitalu i dwóch domach pomocy społecznej.

Frekwencja wyniosła 68,21%. W pierwszej turze było 64,29%. 

Co ciekawe wynik ten pokrywa się z wynikiem sondy przeprowadzonej przez portal EPAinfo. W naszym internetowym głosowaniu, w którym udział wzięło ponad 4 tysiące osób R. Trzaskowski zdobył 55,8% głosów, a A. Duda (44,2%).

Jak wynika z opublikowanego około godziny 2 w nocy sondażu late poll z 90 procent komisji Andrzej Duda zdobył 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent. Na godzinę 8.00 Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała konferencję prasową.

REKLAMA
Poprzedni artykułZnamy frekwencję z godz. 17.00. To świetny wynik
Następny artykułTo już pewne. Andrzej Duda prezydentem na kolejną kadencję!
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zmobilizował się w Pabianicach żelazny czerwony elektorat. Stalinowcy i ich potomkowie, dawni członkowie PZPR, byli milicjanci i działacze wszelkiej maści oddali głos przeciwko wolnej i niepodległej Polsce.
Pamiętam jak przez lata wygrywali tutaj sami czerwoni, sami przyjaciele Rosji i Niemiec. Takie to przeklęte miasto jest.

Na szczęście inni wykazali się zdrowym rozsądkiem.

Proponuje przeprowadzić się na Podkarpacie, tam masz w niektórych gminach 90% rozsądnych. Będziesz tam miał dostęp tylko do TVP i nikt nie będzie ci mącił w głowie.

Jeżdżę dużo po Polsce (3-5 tys. km/miesiąc). W wielu rejonach tylko jedno radyjko, może trzy przez 50-70 km, zgadnijcie jakie… zasięgu LTE szukaj w polu, a jak zatrzymam się w tych okolicach w sklepie na „zadupiu wielkim” albo rozglądam sie po podwórkach to nie widać żeby mieli coś więcej w domu niż telewizor i rower, ale pińcet ma i trzynastki jak górnicy i im to wystarcza, bo ma swoje warzywa, owoce, kurki, kaczki, jajka (ja też mam swoje:) ) żyją w sielance, słyszą to co chcą usłyszeć z tvp, dostają to co mieli obiecane to dlaczego mają coś zmieniać, lepiej… Czytaj więcej »

Dokładnie. Rolnik zawsze się wyżywi i pińcet wyda na przyjemności. A my idziemy po jajka na rynek i coraz więcej wołają za mendel 🙁

Moje jajka są bezcenne 😉

Last edited 3 lat temu by Mihał

Ale bełkot. A najlepsze to „sami przyjaciele Rosji i Niemiec”. Mózgownica upstrzona dyrdymałami, czyli Jasiu wstał z kolan i przygrzmocił łbem w fikuśny sufit. No i mamy rezultaty tegoż. 🙂

Biedny wafel. Znowu baty? : )))) Kiedy ty zmądrzejesz?

Członków PZPR to masz akurat w pisie Janek, więc jak możesz to pisać, jako zarzut 😀 Związków ze wschodem tez od groma w pisie, mój Boże, jacy wy słabi jesteście, to mała głowa 😀

jaki ty głupi 😂😂😂

Akurat bycie członkiem PZPR to skaza na życiorysie (potomkowie są akurat w składzie pabianickiej PO), ale nijak się to ma do teraźniejszości, kolejne pokolenia, inne czasy.

A ja widziałem, że na Trzaskowskiego w większości głosowali ci LEPIEJ WYKSZTAŁCENI, natomiast na Dudę ci z wykształceniem podstawowym i ewentualnie zasadniczym.

Muszę cię zaskoczyć z wyższym też i to w sporej liczbie. A twoje czcze życzenia są dalekie od rzeczywistości. Ludzie głosowali nie za Dudą ale przeciw PO. I tyle w temacie.

A mogła platforma postawić na Hołownię. Jednak chęć władzy była ważniejsza. I mamy jak mamy.

Z całym szacunkiem,ale Pan Hołownia to kolejny „szowmen”! Taki już jest i….cicho siedzi,bo kasa płynie.Ustawy,które podpisuje głowa państwa, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem!Wątpię,czy po teologii posiada się takie umiejętnoścì,a Prezydent bankrut nie jest nam potrzebny.Pan Szymon po przegranej w pierwszej turze ogłosił że wszystko co miał zainwestował w kampanię,stracił pracę i został z długami.Więc wiadomo po co pchał się do polityki!!!!!!

Ale realnie patrząć – prezenter telewizyjny Prezydentem? Dodatkowo taki, który płacze publicznie na fb? Groteska w Polsce chyba ma jakieś granice

Takie miasto betonowej komuny i liberalnego bajzlu, co widać od lat. Ale jak lubicie…

Brawo demokracja precz z ubeckim pisem potomkowie zomo ORMO przyjdzie i czas na was

Hołownia wygrałby z Dudą i upragniona zmiana stałaby się faktem. Jednak wyborcy chcieli inaczej, wybrali Trzaskowskiego i przegrali. Trzeba uszanować ich wybór. Bo szacunek dla wyników wyborów jest fundamentem demokracji.

No przecież Hołownia startował w tych samych wyborach i jakoś NIE wygrał z Dudą, więc co masz na myśli pisząc „wygrałby”?? Kiedy? W co?

To proste. Wystarczyło śledzić kluczowe dla wyniku wyborów sondaże poparcia publikowane przed I turą ale dotyczące II tury. Byli tam zestawiani z Dudą wszyscy kluczowi kandydaci. I wszyscy oprócz Hołowni przegrywali. Jedynie Hołownia w każdym z tych sondaży wygrywał z Dudą. I dlatego PiS grał na Trzaskowskiego w II turze. Wiedzieli po prostu, że z Trzaskowskim wygrają, a Hołowni się bali.

Nie wygrałby bo wyksztalceni nie głosowaliby na kogoś ze średnim wykształceniem.

I w ten sposób wykształceni, głosując na Trzaskowskiego, wybrali Dudę. No geniusze po prostu 🙂 Szkoda, że wykształcenie w Polsce nie idzie w parze z potencjałem intelektualnym (wyrażonym w IQ) i kompetencjami analitycznymi.

To w nagrodę zbudują nam paletowy kącik relaksacyjny? Proponuję na rynku pod tym betonowym czymś.

W tłumie zwolenników p. Trzaskowskiego, tuż po pierwszym ogłoszeniu wyników po godz. 21 zobaczyłem na Polsacie ( myślę że najbardziej neutralna stacja tv )tylko 1,5 -słownie półtorej flagi OJCZYSTEJ czyli biało-czerwonej. Jakie państwo reprezentuje ten PAN ?

Bo to nie był kandydat Polski.

Oooo. Widzę przekaz dnia dotarł i tu. O tych flagach od rana jęczał już niejaki zybertowicz. Jacy ci pisi obywatele są przewidywalni… 🙂

Przewidywalni to są lemingowcy…jak poranna ku*a….już wczoraj jak tylko się wyświetliły pierwsze wyniki pewne było że wybory sfałszowane….teraz jęki i stęki będą wszędzie, poza granicami oczywiście…

Dzieciaki jeszcze wam się nie znudziło to bajdurzenie?! Niemcy to, Niemcy tamto. Żałosne to na wskroś. Generalnie budyń wygrał głosami nierobów (wyniki badań są bezlitosne),takich polsatowskich „chłopaków do wzięcia”. Ciągle narzekających na Niemców. I inne nacje. 🙂

Uderz w stół….ja nic o Niemczech nie pisałem…. 😀

Nie dość żeś dzieciak, to jeszcze mało rozgarnięty. Piszesz coś, zapominasz (tekst poniżej). Dr Niemiec się kłania? 🙂

Ale wygrał z całą resztą pachołków, złodziei, bez programów, albo z programami pisanymi na dwa dni przed wyborami…ale Ty jesteś zbyt mało inteligentny lewusku, żeby to zrozumieć….na szczęście są polsatowskie chłopaki do wzięcia, którzy myślą za ciebie…

Biednyś głuptasku, bo samodzielnie to już nie potrafisz nic wymyślić, powielając myśl innych. Ot taki z ciebie mało rozgarnięty prawiczek. 😍 Taki klaun du.a był zatem dla ciebie idealnym kandydatem. 😄

Niemcy też

Ale po co im flagi?!? Przeż są w Niemczech… 😉

A jakie państwo reprezentuje pan, który łamie konstytucję, na którą przysięgał i na którą za chwilę będzie przysięgał drugi raz?? To tak jakby opluł godło i zdeptał flagę brudnymi buciorami. A przeciwdeszczowa pelerynka prezesa się podobała?

Jeśli masz wiedzę, że ktoś łamie prawo, bądź Konstytucję, powinieneś to zgłosić do odpowiednich organów…to nie są przelewki Neil…

Pewnie, że nie są to przelewki. Taką wiedzę mam nie tylko ja, ale setki jeśli nie tysiące ludzi, w tym prawnicy i konstytucjonaliści. „Odpowiednie organy” powiadasz – to przypomnij sobie co się stało że śledztwem, które wszczęto na skutek doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przy próbie zorganizowania wyborów 10 maja – UMORZONE PO TRZECH GODZINACH, A PANI PROKURATOR PODSTAWIONO ZARZUTY DYSCYPLINARNE. To jest ta subtelna różnica pomiędzy państwem praworządnym, a totalitarnym William_2…

Gdyby wybory się odbyły 10 maja, nie byłoby żadnych podejrzeń etc., ale wówczas było niebezpiecznie….bo Kichawa miała 2% i trzeba było zmienić statystę…

Zwycięstwo jest słodkie! otwieramy szampana! Waterloo dla PO!

A bezpartyjny Grzesiu znowu postawił na przegranego konia i miasto będzie się staczać cały czas w dół, bo po co rządzący mają pomagać klice PO z naszego miasta.
Mam nadzieję ,że mieszkańcy już nigdy nie wybiorą tego nieudacznika, który powinien żyć w zgodzie z każdą władzą, bo to przynosi korzyści miastu i jego mieszkańcom.To powinno być nadrzędnym celem każdego prawdziwego włodarza miasta.

Tak jest,jak się prości ludzie do władzy pchają!!!Pabianice zawsze będą zapyziałą dziurą!!!

To weź zakasaj rękawy
i coś zrób dla tego miasta !

UBIEGAM SIĘ O OBYWATELSTWO UKRAIŃSKIE. ZATRUDNIAM SIE W POL’SHCHE, względnie W POLIN I MAM MIESZKANIE, OBIAD ZA DARMO i 5-6 CEBULIONÓW NA MIESIĄC, ZAMIENIAM NA HRYWNY, JADĘ NA UKRAINE DO UKRAIŃSKIEJ ŻONY KILKA RAZY W ROKU I ŻYJE TAM JAK PAN, LUB SROWADZAM JĄ TUTAJ (O ILE BĘDZIE CHCIAŁA…) i NA WSZYSTKO MNIE STAĆ. NAWET BĘDĄC JAKO UKRAINIEC W POLSCE MAM LEPIEJ NIŻ MAM ROBIĄC TO SAMO JAKO POLAK TUTAJ NA MIEJSCU.

Żeby Duda mogl odnieść sukces
Musiał zaaktywizowac elektorat „myślący”
emocjonalnie lub instynktownie
Lub obniżyć świadomość społeczeństwa
do takiego poziomu .
Telewizja
partia
ministerstwa
i przede wszystkim służby (nie tylko polskie)
zrobiły bardzo dobrą robotę .
Duże nakłady finansowe, PR, marketing,
i wysiłek sztabowcow
pozwoliły wygrać 2 % przewagi.
Ktoś zainwestował grube bańki w ten sukces a teraz będzie zbierał zainwestowaną
kasę +zyski
Przygotujcie sie na zapłacenie rachunku .