Strona główna Aktualności Polityka „To forma zastraszania ludzi”. Tak ocenia zarzuty działacz Lewicy

„To forma zastraszania ludzi”. Tak ocenia zarzuty działacz Lewicy

13
M. Pierzakowi (w środku) towarzyszyli dziś inni działacze Lewicy - Grzegorz Majewski i posłanka Anita Sowińska.
W centrum Pabianic była dzisiaj mowa o zastraszaniu lewicowych i innych działaczy społecznych, którzy angażują się w działania opozycyjne. To echa zarzutów, jakie postawiono kilka dni temu Michałowi Pietrzakowi, działaczowi Wiosny.

Na czwartkowej konferencji prasowej wyjaśniał on, czego skąd się wzięły i czego dotyczą. Chodziło o przeprowadzoną w połowie lutego zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „Legalna Aborcja. Bez Kompromisów” i połączoną z nią konferencję prasową, w następstwie czego Michał Pietrzak prawdopodobnie stanie przed sądem. Za co? Za zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia w czasie, kiedy nie można tego robić i niepoinformowanie o tym odpowiednich organów (pisaliśmy już o tym TUTAJ).

Dzisiaj działacz Wiosny odniósł się do tego m.in. w następujący sposób:

– Aktywiści i działacze tacy jak ja, w mniejszych, większych miejscowościach w całej Polsce, zaczynają być nękani przez policję, a właściwie przez ludzi, którzy tej policji wydają dyspozycje. Mamy głębokie przekonanie, że tak właśnie było tutaj – mówił.

Dodał też, że w ciągu roku odbywają się dziesiątki konferencji prasowych i nikt nigdy nie musiał ich zgłaszać, stąd zdziwienie i pytanie, czy teraz trzeba to robić.

– Uważamy, że jest to forma zastraszania ludzi, żeby nie wychodzili na ulice, nie mówili o swoich poglądach, nie walczyli o swoje prawa. Wygląda na to, że w związku z naszą działalnością, z tym, że o te prawa walczymy będziemy musieli tłumaczyć się przed sądem i udowadniać, że nie jesteśmy winni niczemu złemu – mówił Michał Pietrzak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo proszę mnie nie zastraszać i zesłać to lewactwo tam gdzie oni zsyłali innych ludzi. Z pozdrowieniami. Eutanazja i Aborcja dla wszystkich lewaków !!

A co na to mówi twój lekarz?

czekam w kolejce, bo tego co miałem poddali eutanazji. Miał zbyt lewackie poglądy.

Twój psychiatra też nie działa. Wszystko co się pokręciło. To właśnie ciebie mieli poddać eutanazji

A po co to na co to? za czym ta kolejka? dla minie takie zbiegowiska polityczne są równe takim zbiegowiskom co to kibole robią. Zbiegają się, coś chcą, nikt nie słucha, ganiają się między sobą. Jedni na drugich. A syf na ulicach jaki był taki jest!

Proponuję wyprawę na Kołymę, tam możecie sobie zobaczyć do czego prowadzą świetlaną drogą tacy działacze.

Maryjan! Mama na obiad woła

Zapomniałeś dopisać: „a u Was to Murzynów biją”.

Lewaki i inne dziwadła PRECZ

Ale tak się sklada, że na tym pirtalu to ty jesteś największym dziwadłem

Co jak co, ale zastraszanie ludzi to elemet tradycji lewicy.

Prawo to prawo. Czy to lewa czy prawa strona.

Nielegalne zgromadzenia to były w PRL. Poza tym nie ma stanu wyjątkowego, więc te nakazy są z d wzięte. Dzikie tłumy w zamkniętych kościołach nikomu nie przeszkadzają, ale manifestacja na powietrzu – już tak. Hipokryzja do sześcianu. 😂