Strona główna Aktualności To będzie duma miasta. Największa tego typu inwestycja w powiecie

To będzie duma miasta. Największa tego typu inwestycja w powiecie

33
Trwają zawansowane prace przy budowie nowoczesnego obiektu edukacyjno-sportowego w Konstantynowie Łódzkim. Inwestycja ma być gotowa do końca marca. 

W ramach projektu przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Łódzka) powstaje pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa, która pomieści 340 kibiców, ścianka wspinaczkowa, czterotorowa bieżnia z boiskiem piłkarskim z naturalną nawierzchnią. Budowane jest również Fun Laboratory. W jego skład wejdzie planetarium z kinem sferycznym, umożliwiającym płynne i szybkie pokazy obrazów kosmosu. Będzie także 5 sal dydaktycznych do nauczania eksperymentalnego: geograficzno-biologiczna, chemiczno-fizyczna, informatyczna, dwie językowe.

– To obiekt na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Kino sferyczne z planetarium, to będzie takie małe Centrum Nauki Kopernik – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Planetarium będzie w weekendy dostępne bezpłatnie dla odwiedzających (w okresie trwania projektu przez 5 lat), natomiast hala będzie przeznaczona na również na wynajem komercyjny.

Zakończenie przewidziane jest do końca marca 2024 roku, ale możliwe, że wykonawca odda inwestycję wcześniej.

Budowa kompleksu edukacyjno-sportowego kosztuje blisko 28 mln złotych i jest to największa tego typu inwestycja w powiecie pabianickim. Konstantynów Łódzki pozyskał dofinansowanie z trzech źródeł: 12 mln zł z Polskiego Ładu, 2 mln złotych z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych oraz 3 mln 350 zł z funduszy województwa łódzkiego. Reszta kwoty to wkład własny gminy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawa inwestycja z taką samą kwotą dofinansowania jak hala w Pabianicach, tyle tylko że większa i bardziej przystosowana dla mieszkańców
Czym się różni Konstantynów od Pabianic że ich stać na takie inwestycje, czyżby lepszy gospodarz 🤔
Przecież to cały ośrodek hala sportowa, bieżnia, kino sferyczne z planetarium, sale dydaktyczne , ścianka wspinaczkowa tylko trochę bardziej profesjonalna , itd.
Ciekawe ile w Pabianicach by to kosztowało, myślę że z 40-50 milionów, skoro tylko hala 15 milionów, daje to do myślenia jakiego mamy gospodarza, smutne to.

„…inwestycja z taką samą kwotą dofinansowania jak hala w Pabianicach”
Nasza hala też miała 17 milionów dofinansowania?

Koszt naszej hali w Pabianicach to 15 770 395 zł. Dofinansowanie budowy pozyskano z dwóch źródeł: 10 348 245 zł z Polskiego Ładu i 5 181 806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny. Więc miasto praktycznie nic nie dołożyło.

Napisałeś, że kwota dofinansowania była taka sama, teraz coś zaczynasz pisać o tym ile dołożyło miasto.
2 miliony złotych różnicy, to faktycznie na waciki.

Panie Piotrze, zapewniam Pana, że gminy Konstantynów nie stać na takie inwestycje. Budżet gminy od lat jest na deficycie, przyrost ilości ludności, która mogłaby sfinansować na przestrzeni lat takie inwestycje poprzez podatki, jest wciąż bardzo mały itd. itp.

To jak oni to pobudowali, może trzeba wysłać naszych gospodarzy miasta na nauki😂

Co do budżetu
Konstantynów Łódzki, liczba mieszkańców 19.161
Pabianice, liczba mieszkańców 61.450
Budżet Konstantynowa 121 milionów
Budżet Pabianic 68 milionów
Więc to chyba nie zależy od ilości mieszkańców czy przyrostu ludności
Poprostu ktoś lepiej rządzi miastem , pozyskuje inwestorów, dba o mieszkańców.

Z Uchwały Nr I /132/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi z dnia 6 grudnia 2022 roku w sprawie opinii dotyczącej projektu uchwały budżetowej Gminy Pabianice na 2023 rok.
Fakt pomyliłem się, bo kwotą to 61 milionów.

Piotr..tam jest twój paradise. Pakuj tobołek i droga wolna. Ej a czemu nie Londyn lub Paryż. Aaa..zapomniałem, wg ciebie nie ma takiego miasta jak Londyn, jest tylko Lądek-Zdrój. No a Paryż?…hm nadajesz się tylko do Paryżewa.

Kużwa miauczy, narzeka. Ja bym nie mieszkał tam gdzie mi źle.

Ja nie mówię że mi tu źle, nie chciał bym mieszkać w Łodzi, Londynie, czy Paryżu.
Pabianice potrzebują tylko kogoś kto by lepiej gospodarzył.

Kogo masz na myśli? Nie widzę kandydatów rwących się do rządzenia za nieduże pieniądze chcących być ciągle opluwanym…
Podaj nazwisko kto wg Ciebie byłby Salomonem, albo innym herosem co tu posprząta.
Poza tym zerknij uczciwie czy na pewno możemy jako miasto ponad 50 tys. mieszkańców brać udział we wszystkich rozdaniach kasy.
Dotychczas 'miasta’ jak KŁ z racji małej ilości mieszkańców miał więcej możliwości dofinansowania niż powiatowe Pabianice.
Powiedz szczerze o jakom nowym włodarze myślisz to ja Ci go szczerze ocenię.

Porównujesz gminy, co skrzętnie ukrywasz pisząc wciąż o Pabianicach, co większość czytelników rozumie przez miasto, a nie dookólne wsie. W związku z powyższym rozumiem, że chodzi ci o to, że Gmina Pabianice powinna mieć lepszego wójta i radę gminy?

Budżet Pabianic 68 milionów? Po co piszesz takie bzdury?

Uchwała Nr I /132/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi z dnia 6 grudnia 2022 roku w sprawie opinii dotyczącej projektu uchwały budżetowej Gminy Pabianice na 2023 rok Na podstawie art. 13 pkt 3 ustawy z dnia 7 października 1992 r. o regionalnych izbach obrachunkowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r., poz. 1668) Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi: 1. Anna Kaźmierczak – przewodniczący 2. Roman Drozdowski – członek 3. Iwona Kopczyńska – członek uchwala, co następuje: Opiniuje pozytywnie projekt uchwały budżetowej Gminy Pabianice na 2023 rok. Uzasadnienie Skład Orzekający rozpatrzył przedłożony przez Wójta projekt uchwały budżetowej Gminy… Czytaj więcej »

Przepraszam, w Pana artykule jest napisane na końcu że reszta kosztów to wkład własny gminy Konstantynów Łódzki, więc porównałem dwie gminy , Pabianice i Konstantynów Łódzki
W komentarzach wkleiłem oba budżety gmin.

Tak ,wiem że porównałem budżety gminy Pabianice z budżetem gminy Konstantynów Łódzki. Tak jest napisane w obu dokumentach
Jak Pan znajdzie budżet gminy WIEJSKIEJ Pabianice to niech Pan tutaj wklei.
Ja znalazłem tylko budżety gminy Pabianice i miasta Pabianic, gminy wiejskiej Pabianice nie znalazłem

Tutaj budżet gminy Konstantynów Łódzki dla porównania UCHWAŁA NR LVIII/494/22 RADY MIEJSKIEJ W KONSTANTYNOWIE ŁÓDZKIM z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Konstantynów Łódzki na rok 2023 Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 4, pkt 9 lit. „b” oraz lit. „d” ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559, poz. 583, poz. 1005, poz. 1079, poz. 1561) i art. 211, art. 212, art. 214, art. 215, art. 217, art. 222, art. 235, art. 236, art. 237, art. 238, art. 239, art. 258 ustawy z… Czytaj więcej »

Jeśli porównujesz gminy, to liczba mieszkańców Gminy Pabianice to niecałe 8000, a nie 61000

Odpowiadam na pytanie czym się różnią Pabianice od Konstantynowa.
W Pabianicach rządzi banda cymbałów która nie potrafi stworzyć strefy ekonomicznej nie przyciąga inwestorów tworzących miejsca pracy tylko doi podatników.
Natomiast zobacz sobie jak wyglądają teraz obrzeża Konstantynowa łódzkiego…
Fabryka na fabryce krótka mówiąc jest kasa są inwestycje.

To jest Epainfo czy kanzasinfo…

A Kanzas to nie EPA? Coś się zmieniło w powiecie?

Tak to jest jak ktoś pierwszy raz na Epa

Po prostu niektórzy pamiętają, że powstał Konstantynów.info o czym pisano na tym portalu.

Później najwyższa Izba kontroli musi zadawać niewygodne pytania dlaczego z Pabianic uciekają ludzie..

Dumą miasta jest remont zamkowej

Pabianice pozdrawiają ze swoim basenem na skalę 20go wieku.

No i po co taki clickbaitowy tytuł?

No i wykonawca odda obiekt wcześniej aby przypadkiem nie zapłacić kar umownych za opóznienia jak to było w przypadku remontu torowiska w Pabianicach.