Strona główna Dzieje się Dożynki w Bychlewie. Zagra zespół ENEJ

Dożynki w Bychlewie. Zagra zespół ENEJ

0
Enej wystąpił w Pabianicach w 2011 roku. fot. P.Jach
W tym roku dożynkowe świętowanie odbędzie się 27 sierpnia na terenie Obiektu Sportowego LKS Jutrzenka w Bychlewie. Uroczystości rozpocznie Msza Święta Dożynkowa w parafii NMP Różańcowej w Pabianicach o godz. 12.30, a zakończy koncert zespołu ENEJ. 

Oficjalne otwarcie Dożynek w Bychlewie przez władze gminne zaplanowane jest na godzinę 15.00.

Po przemówieniach oraz wręczaniu wieńców rozpocznie się część artystyczna. Pierwsi na scenie wystąpią artyści z Gminy Pabianice. Będziemy mogli posłuchać Gminnej Orkiestry Dętej z Górki Pabianickiej, a następnie nacieszyć oczy kolorowymi strojami, w których zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Bychlewianka. Od godziny 17.30 na scenie wystąpią goście specjalni: Kapela Urwani z Wesela i Kapela Ciupaga. Najdłużej wyczekiwanym zespołem będzie Enej – gwiazda wieczoru, znani są m.in. z przebojów takich jak „Skrzydlate ręce”, „Lili”, „Symetryczno-liryczna”. Ich koncert zaplanowany jest na godzinę 20.30.

– Zapraszamy serdecznie na obchody Święta Plonów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Przygotowaliśmy moc atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych, którzy będą mogli bawić się w rytm muzyki granej przez wspaniałe zespoły” – mówi współorganizator wydarzenia.

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na chorą na Zespół Retta 2-letnią Martynkę. Organizatorzy proszą o wsparcie.

Dożynki obchodzone są od setek, a nawet tysięcy lat, ich początki sięgają jeszcze czasów przedchrześcijańskich. Obrzędy dożynkowe są wyrazem wdzięczności za ukończeniem żniw i prac polowych. – Właściwie główną ideą dożynek jest podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę. Pielęgnowanie tradycji to nasz największy cel – dodają organizatorzy.

Świętowanie zakończy się o godzinie 22.30.

REKLAMA
Poprzedni artykułMężczyzna rażony prądem. Przyleciał po niego śmigłowiec
Następny artykułTo będzie duma miasta. Największa tego typu inwestycja w powiecie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments