Strona główna Aktualności Komunikacja To będzie ciężki tydzień dla kierowców

To będzie ciężki tydzień dla kierowców

0
Zdjęcie ilustracyjne.

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem Zarządu Dróg Miejskich, dziś ma zostać zablokowana część ulicy Moniuszki. Drogowcy rano montowali odpowiednie znakowanie ulicy.

– Od 17 października ze względu na budowę ulicy zostaje zamknięty odcinek ul. Moniuszki od ul. Konopnickiej do ul. Zielonej wraz ze skrzyżowaniami ul. Moniuszki z ul. Konopnickiej i ul. Moniuszki z ul. Zieloną. Jednocześnie informujemy, że odcinek ul. Konopnickiej od ul. Moniuszki do ul. Orlej będzie w tym okresie ulicą dwukierunkową. Na przedmiotowym odcinku ul. Moniuszki będzie wprowadzona tymczasowa zmiana tras autobusów. Przewidywany termin zamknięcia ulicy – do odwołania – informuje ZDM.

Ale to nie wszystkie utrudnienia w tej części miasta. Dodatkowo dzisiaj tj. 18.10 (zmiana terminu) będą prowadzone prace na ulicy Orlej od ul. Ewangelickiej do ul. Łąkowej. Tam drogowcy wyleją warstwę asfaltu. Podczas prac ruch odbywać się będzie wahadłowo.

W związku z pracami na Moniuszki autobusy kursują zmienioną trasą.

Linie 4 i 6

Autobusy linii 4 i 6 z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, dalej pojadą ulicami: Moniuszki, Matejki, Orlą, Kochanowskiego, Moniuszki i następnie stałymi trasami.
Z Karolewa i 15 P. P. Wilków autobusy dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, następnie pojadą ulicami: Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kamienną, Moniuszki i dalej stałymi trasami do Waltera-Jankego.

Zawieszone przystanki: Moniuszki/Zielona (kier. szpital), Moniuszki/Konopnickiej (kier. Waltera-Jankego)
Przystanki dodatkowe: Orla/Konopnickiej (kier. szpital), Orla/Cicha (kier. Waltera-Jankego)

Linia T

Autobusy linii T z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej pojadą ulicami: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Rzgowa i Guzewa. W przeciwnym kierunku trasa nie ulegnie zmianie.

Nieczynny przystanek: Konopnickiej/Zamkowa
Przystanek dodatkowy: Zamkowa/Konopnickiej

Linia N4B

Autobusy linii nocnej N4B z Dworca PKP dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej pojadą ulicami: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Nieczynne przystanki: Konopnickiej/Zamkowa (kier. Łódź), Moniuszki/Zielona (kier. Dw. PKP)
Przystanek dodatkowy: Zamkowa/Konopnickiej (kier. Łódź)

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments