Strona główna Sport To będzie aktywna niedziela. Biegniemy!

To będzie aktywna niedziela. Biegniemy!

0
Bieg im. Jadwigi Wajsówny co roku przyciąga miłośników tej formy aktywności.

Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach organizuje w niedzielę Powiatowy Bieg Uliczny im. Jadwigi Wajsówny. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Start i meta będą na ul. Popławskiej, przy markecie Carrefour. Uczestniczy pobiegną stąd ulicami Wajsówny, Smugową i Waltera Jankego. Długość jednej pętli to 1200 metrów. Trzy takie do pokonania, czyli 3,6 kilometra czekają na zawodników, którzy zdecydują się wystartować w kategorii „open”. Młodzież pobiegnie na dystansie 2,4 kilometra (dwie pętle), a dla dzieci, w zależności od wieku, zostaną przygotowane dwie trasy – o długości 200 i 400 metrów.

Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane przed jego rozpoczęciem – od godz. 9.45 do 10.45. Impreza rozpocznie się o godz. 11, a potrwa do godz. 12.30. Bieg „open” zaplanowano na godz. 11.45.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają medale i nagrody rzeczowe. Wyróżnienia dostaną najmłodszy i najstarszy uczestnik, najliczniejsza rodzina oraz reprezentacja szkoły.

***

W czasie trwania imprezy nieczynne będą przystanki autobusowe: Waltera Jankego/Nawrockiego, Waltera Jankego/blok 228 (w kierunku pętli dla linii 1, 2 i 5). Autobusy będą zatrzymywały się na najbliższych: Nawrockiego/Gawrońska, Waltera Jankego/blok 250. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o