Strona główna Dzieje się Tłumy na Lewitynie podczas charytatywnego pikniku (ZDJĘCIA)

Tłumy na Lewitynie podczas charytatywnego pikniku (ZDJĘCIA)

1
GoToFotoMałgorzataSzynka
W niedzielę zorganizowano na Lewitynie piknik charytatywny „O RETTY” dla Martynki chorej na zespół Retta.

Impreza rozrosła się do niebywałych rozmiarów i pabianiczanie mogli liczyć na moc atrakcji.

– Do akcji wkroczyła Armia Martynki z Kudrowic oraz partnerzy z Ksawerowa i Pabianic. Ostatecznie w niedzielę cały Lewityn był pełen setki wolontariuszy oraz przedstawicieli firm i organizacji, którzy dla Martynki oferowali przejażdżki motorami (PTC Jantoń), samochodami amerykańskimi, łódkami, motorówkami (Pabianicki Klub Sportów Wodnych). Były warsztaty zdobienia koszulek i toreb, akrobatyka i kreatywne animacje dla dzieci, nauka jazdy na rolkach, konsultacje fizjoterapeutyczne i kosmetyczne, kiermasz prac pabianickich Diamentów z WTZ, zabawy ze strażakami z OSP Kudrowice, dmuchańce od Animako i Events4all, loteria i duża strefa gastronomiczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kudrowic w tym 2,5m chleb, ciasta, kiełbaski, ogórki i inne pyszności – wylicza Agnieszka Jaksa, z grupy wolontarystycznej Agrafka.

Atrakcją, która przyciągnęła tłumy była Piana Party w dwukrotnych wystrzałach przygotowana przez ABC Centrum Logopedii, Terapii i Rozwoju.

Chorą dziewczynkę można wspomóc TUTAJ.

– Uczestnicy pikniku przeszli z Martynką symboliczny „most trudności”, który dał poczucie jedności i nadziei, że rodzina Martynki nie jest sama w tej trudnej sytuacji i że razem możemy więcej – dodaje wolontariuszka.

Na scenie przez cały czas odbywały się licytacje i występy HEROS TEAM, zumby i koncerty Daimona, Paco i Supi, ESTE – Rap Lokal oraz zespoły New Wizard.

Dochód ze wszystkich stanowisk i atrakcji zasili zbiórkę dla Martynki. Trwa obecnie przeliczanie zawartości puszek.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego wydarzenia.

Koordynatorem tego pikniku była Sandra Jędrych z Agrafki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajna inicjatywa, super pomysł na pomoc tylko nie zabezpieczone przejazdy motorów i aut, na przyszłość warto zadbać o bezpieczeństwo biorących udział i może ogrodzić wyznaczyć strefę tych przejażdżek.