Strona główna Aktualności Z miasta Tlenu dla pacjentów nie zabraknie. Szpital ma nowy zbiornik

Tlenu dla pacjentów nie zabraknie. Szpital ma nowy zbiornik

8
Na terenie Pabianickiego Centrum Medycznego stanął nowy zbiornik z tlenem. Jest wyraźnie większy od tego, który placówka miała dotychczas. 

Dzięki temu zostanie ograniczone do minimum ryzyko braku tlenu dla pacjentów, zwłaszcza teraz, gdy w związku z licznymi zachorowaniami na koronawirusa zapotrzebowanie jest znacznie wzmożone.

– Wcześniej korzystaliśmy z 3,5-tonowego zbiornika. Przy pełnym obłożeniu oddziału covidowego oraz uwzględniając chorych w innych oddziałach wystarczał on zaledwie na 1,5 – 2 dni. Ilość tlenu w nowym zbiorniku, w analogicznych sytuacjach, wystarczy na około tydzień – wyjaśnia Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Zbiornik nie jest własnością PCM – spółka go wydzierżawiła, a umowę z firmą będącą jego właścicielem podpisano na rok. Miesięczny związany z tym wydatek dla szpitala to 1800 zł. Do tej kwoty dochodzą koszty tlenu, różne w zależności od zużycia.

– W zbiorniku znajduje się urządzenie, które dokonuje pomiaru ilości tlenu i przesyła dane do firmy. My również będziemy to kontrolować – dodaje Adam Marczak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pracownicy PCM – o ile mniejsza wasza wypłata z polskim ładem? Personel pomocniczy – osobiście 400 netto mniej. Kto podobnie?

Nie podałeś bliższych szczegółów Twoich zarobków. Oznajmił to natomiast towarzysz były premier Belka. Otóż przy wszystkich dochodach ponad 100 000 zł miesięcznie stracił na emeryturze AŻ 250 (słownie : dwieście pięćdziesiąt) zł, o czym doniósł z wielkim żalem gdyż aż tyle straci w ciągu zaledwie miesiąca.

3300 brutto podstawy, zmianowa bez nadgodzin.

Chciałbym Cię bardzo przeprosić za mój niefortunny komentarz. Chodzi o podanie Twoich zarobków. Nie powinienem tak napisać. Wiem że jest to sprawa osobista, a nawet objęta w Polsce tajemnicą jeśli ktoś nie jest osobą publiczną. Chodziło mi tylko o to aby ukazać na przykładzie b. premiera Tow. BELKI i jemu podobnyc, stopień hipokryzji i żalu po tak dużej stracie na swych ,,nędznych” emeryturach. Może zrobić jakąś składkę, bo naprawdę nie przeżyją ? . Jeszcze raz przepraszam i POZDRAWIAM.

@ siwy . Hm. Pies węży. Nawet w PCM. Żal Ciebie . A Nick to powinieneś mieć Gruba. parówa

Węszy

Musisz jednak b. dobrze wyszorować głowę bo te odchody które wyłapałaś na wycieraczce ogromnie Ci szkodzą.

@siwy 😂😂😂 już nie wiesz co pisać biedaku