Strona główna Aktualności Z miasta Terytorialsi pomogą naszemu szpitalowi

Terytorialsi pomogą naszemu szpitalowi

9
fot. 9 Łódzka Brygada WOT.
Żołnierze WOT pomogą walczącym z epidemią placówkom medycznym w monitorowaniu i bieżącym uzupełnianiu danych. Wśród wytypowanych szpitali jest również ten w Pabianicach. 

Chodzi o aktualizowanie danych o wolnych łóżkach covidowych. Taki monitoring będzie całodobowy, a statystyki aktualizowane przez cały tydzień (również w weekendy), co 3-4 godziny.

Do pomocy, która w dwunastu szpitalach województwa łódzkiego ruszyła dzisiaj, skierowano żołnierzy 9 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na liście tych placówek znalazło się również Pabianickie Centrum Medyczne. 

Dane ze szpitali trafiają bezpośrednio do koordynatorów ratownictwa medycznego, którzy następnie przekazują informacje o wolnych łóżkach w szpitalach do załóg karetek covidowych.

– Precyzyjne i aktualne dane o miejscach gotowych na przyjęcie pacjenta wymagającego hospitalizacji są kluczowe, gdyż umożliwiają szybkie przekazanie go do szpitala, który zagwarantuje przyjęcie – podkreśla Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobra decyzja! Kontrola najwyższą formą zaufania! Czekamy na żołnierzy WOT na każdej lekcji zdalnej, by kontrolować treści przekazywane przez nauczyciela!
PS. Kto nie zył w PRL – ma szanse nadrobić!

Wyjedź z kraju, północ południe wschód lub zachód. Poczuj wolność. Pamiętaj, żeby nie wracać bo tam jest lepiej.

Uwielbiam taki brak argumentów! Takiego Antka można spotkać w każdym kraju!

Dokładnie, wyjedź i nie wracaj. Dosyć w tym kraju takich „ekg”. PO co tacy jak Ty mają się męczyć w takim „złym” kraju.

Mają POMAGAĆ zliczać dane. Do czego ten twój komentarz na być ? I jeszcze coś o argumentach piszesz, skoro twój komentarz jest zupełnie nie na temat

Last edited 1 rok temu by EEG

Mam takiego terytorialsa u siebie (22lata) podjarany głupi nie chciałbym go spotkać z bronią na ulicy…..

Terytorialsi to nie wojsko. To ludzie co najwyżej z kategorią D albo CDD. Naogladali się ASG i zatesknili za latami kiedy się z kijkiem biegało. I faktycznie pomagają- liczyć łóżka. Super. Kolejna bezużyteczna jednostka.

Bobiegaj 2 godziny z pajntbalem z kategorią A.

Last edited 1 rok temu by Mihał

Terrytoryllsi, nie potrafią taczką jeździć, ale strzelać ich nauczyli. Ja się ich boje.